2022

 
V září to bude neuvěřitelných 6 měsíců...
 
 
 
*********
 
4.9.2022
 
Možná to trochu vypadá, že se u nás nic neděje, ale opak je pravdou - děje se toho tolik, že nestíhám ani aktualozovat... :-D
 
  • Pořád mám všech 14 pejsků, takže péče o ně mi zabírá opravdu veškerý čas, kdy nejsem v práci. Dál mě přes léto zaměstnávalo malování, stavba části plotu a oprava jednoho kotce, jejíž realizace bude dokončena snad během září, hlídání malé Artemis od Tekly (poi) a dalších pejsků mé kolegyně atp. :-)
  • 20.8.2022 jsme se měly zúčastnit s Andělou z Černých blat (POI) zkoušky z vodní práce, poctivě jezdili cvičit téměř denně, nicméně Andělka ve tředu před sobotními zkouškami začala hárat...
  • Poslední srpnový den Kešu (Urschula ze Štípek) podstoupila kastraci, bohužel se nehodí do chovu ani myslivosti kvůli několika nedostatkům. Nyní si užívý rekonvalescenci doma v bytě, na gauči a v posteli :-D Až se zotaví, dostane dortík ke 4. narozeninám, které oslavila hned den po kastraci, a půjde zpátky za ostatními holčičkami.
  • Na výstavu Floracanis přihlášená Beatrice Valles Slavonica si na konci srpna zlomila prst na zadním běhu, takže bohužel zůstala včera doma. Čeká nás třetí týden venčení v postroji na šňůře, ale snad už bude brzo lépe.
  • Na téže výstavě, tedy Národní výstavě Floracanis Olomouc získal "malý Pepíček" Bonifác z Héku ve třídě otevřené V1, CAC, titul národního vítěze a BOS. Výsledek vysoko nad očekáváním ještě podtržený slovy paní rozhodčí, že kdyby hezky chodil a neblbnul, mohl dopadnout ještě lépe. Máme na čem pracovat, ani fotky se moc nedařily :-D Jsem moc ráda, že se zúročila intenzívní prázdninová péče o srst a nabírání váhy.
 
 
 
 
9.7.2022
 
Dnes proběhl 1. ročník této akce ve Stránském u Rýmařova - krásná krajská výstava v krásném kraji s Pepíčkem. Přihlásili jsme se na poslední chvíli týden předem a vyplatilo se, příjemná atmosféra, prostředí ekofarmy, fajn lidi, domácí poctivé produkty jako např. marmelády, koláče, klobásy... :-)
 
Bonifác z Héku, mezitřída V1, vítěz třídy, rozhodčí p. Tibor Havelka
 
 
 
18.6.2022
 
Klubová výstava NKO Náměšť na Hané
 
Bomifác z Héku (Pepíček II.)- mezitřída, krásný posudek, ale VD + vybrán do chovu
Beatrice Valles Slavonica - tř. otevřená - V1, CAC/22
 
19.6.2022
Oblastní výstava Náměšť na Hané
Gerda Šedé Tornádo (VOK) - třída mladých - VD3
 
 
 
14.5.2022
 
zkoušky vloh Vojnice - OMS Olomouc

Pepíček II. (Bonifác z Héku) si na svůj svátek doběhl pro I.cenu .Lítal zas jak pako, hluchota ho ovládla, když na dálku krásně navětřil zalehlou srnu a pak jij kousek prohnal . Zároveň gratuluju

 

k I. cenám Julče od Tekly s Kristýnou a Jezince od Tekly s Pavlem . Děkuju za organizaci a posouzení, děkuju všem milým, které jsem na akci potkala, děkuju Denisce, Peťovi a Kryštůvkovi za podporu na místě , těm, kteří na nás mysleli, s kterými jsme cvičili, a věřím, žes nás Vašíku viděl. Pokračujeme v tom,cos miloval.

 

 

 
 
7.5.2022
 
Beatrice Valles Slavonica - zkoušky vloh Kobeřice (OMS Prostějov)
I.cena
 
 
 
 
 
7.5.2022
Krajská výstava Florinka Olomouc
Máme za sebou dva jarní svody - Gerda na OMS Prostějov, Pepíček na OMS Olomouc. S abychom se mohly s Beatrice prohánět po polích na zkouškách, můj úžasný support team v čele s Terkou vyfasoval Gerdu a Pepíčka na handling na otrkávací výstavu Florinka Olomouc. Děkuju, jste zlatí . Bonifác z Héku VD1 ve třídě mladých, Gerda Šedé Tornádo V1, vítěz třídy mladých.
 
 
 
 
 
9.4.2022
 
V noci se narodil první vrh pointrů v naší chovateské stanici.
Anděla z Černých blat a Anook ze Štípek se stali rodiči tří fenek a tří pejsků.
Jedna fenka je černobílá, ostatní jsou oranžovobílí.
Štěňátka jsou volná k rezervaci (většina včetně čb fenky).
Achilles, Apollon, Athos, Artemis, Afrodita, Athéna od Tekly :-)
 
 
 
 
Brenda s Pepíčkem na honu v Křelově - děkujeme za pozvání