CHOVATELSKÁ STANICE OD TEKLY

(Více o jednotlivých vrzích, přehled štěňat, jejich fotografie a úspěchy v záložce VRHY)

 

10.10.2017

První porod a hned císař... dnes se brzo ráno narodilo 10 štěňátek ze spojení Bogy od Tekly a If z Černých blat.

Honey, Hermína, Happy, Helen, Herriet, Hugo, Harold, Horác, Hank a Hubert

 

 

8.4.2017

Velká nadílka :-D Ze spojení Brenda Boy Pepinos a Draco Jasénky se narodilo 13 krádných zdravých štěňátek. Poslední Dracův vhr... toho jsme vypravili na poslední cestu za dzhový most čtyři dny po krytí...

Z vrhu G by mělo být 12 lovecky vedených, jeden bude jako sportovní společník do lesa a na běžky :-) .

Gladys, Grace, Glory, Gwen, Ganna, Greta, Gaspar, Guru, Garry, Gaz, Garp, Goofy, Glenn

 

21.3.2017

V Ostravě u majitele Adriky od Tekly (x If z Černých blat) narodil vrh F - 7 krásných buclatých štěňátek. Dvabudou sporťáci, jeden odjel na Slovensko, pět bude lovecky vedených.

Feebee, Frida, Felix, Frodo, Falco, Floyd a Faust

 

2.6.2016

Dnes se císařským řezem narodilo v naší CHS 10 štěňátek z vrhu E ze spojení Meri z Vinného kraje a KS Ammon vom Rosental.

Edith, Ethel, Erna, Erin, Egon, Enzo, Ezar, Ecky, Esko, Edwin

 

 

 

5.3.2016

Della, Dottie, Darren a Dante se rozešli do nových domovů a s námi zůstává Darwin (Pepíček).

 

 

29.1.2016

Z početného vrhu nám nakonec zbylo jen pět štěňátek...

Pepíček (Darwin), Dottie, Darren, Della, Dante

 

10.1.2016

 

Před třemi dny, tedy 7.1.2016, jsme přivítali na svět novoročňátka D od Tekly - pracovně Dream Team, protože taky začíná na D :-) . Je nás hromada, po třináctihodinovém porodu Brenda přivedla na svět 4 fenky (1 H, 3 HB) a 6 pejsků (3 H, 3 HB). Čeká nás tedy spousta práce a doufejme i radosti. Takovou nadílku jsme nečekali... :-)

Výběr jmen jsme tentokrát odlehčili - inspirovali jsme se slavnými osobnostmi, filmem  literaturou...

fenky: Deli, Daphne, Della, Dottie (růžové)

pejsci: Draco, Darcy, Dante, Darwin, Darren, Dexter (modří)

spojení: Brenda Boy Pepinos x Draco Jasénky

 

 

 

28.12.2015

Do týdne čekáme vrh D - Dream team od Tekly :-)

Brenda Boy Pepinos x Draco Jasénky

54.den březosti

očkování proti herpes viru 10 dní před porodem

 

 

8.12.2015

Brendička odpoledne jela na kontrolní sono, je 35.den březosti. Do tohoto dne může fenka štěnda vstřebat, tak jsme to nenechali náhodě a nechali vše zkontrolovat. Brendička je očkovaná i na herpes, druhá herpes vakcína ji čeká ještě 10 dní před porodem (ta už ochrání i štěňata), takže v tomto směru by mělo být všechno v pořádku. Dostává už svůj barfík 3x denně a náááramně jí chutná :-). V poli neustále lítá jako šlak břicho nebřicho a při každé příležitosti mimča koupe v Oskavě... :-). Na snímku je vidět 5 štěňátek, tak už si jen přejeme, aby jich nebyl nějaký divoký počet a vše dobře dopadlo.

 

 

5.11.2015

Po třech Merinčiných vrzích je na řadě čtvrtý vrh v naší CHS. Dnes jsme Brendu Boy Pepinos, která je naší další chovnou fenkou, nakryli Dracem Jasénky. Merinka má rodičovskou pauzu, tak pevně doufáme, že v lednu se Brendičce narodí D štěňátka.

 

26.5.2015

Dnes jsou našim prvním A odchovánkům dva roky! Jak ten čas letí... Hodně zdravíčka a pracovních i výstavních úspěchů!

 

24.5.2015

Dnes odešlo pět miláčků z vrhu C ke svým majitelům, tentokrát budou všichni pejsci lovecky vedeni, z čehož máme radost! I když hlavní je vždycky, aby se pejsek měl dobře. Carrey, Cliff, Cleo, Casper a Cairo už jsou u svých majitelů, Casey svého také má, jen si vyzvedne asi o 3 týdny později. Držíme našim odchovánkům palce v životě i karéře a paníčkům pevné nervy a radost z jejich svěřenců!

 

29.3.2015

Šest nedělňátek je na světě! Císařským řezem se narodili čtyři pejsci a dvě fenky, kromě jedné hnědky jsou všichni zbarvením hnědí bělouši většinou s výraznými plotnami. Jedná se tedy o vrh C od Tekly ze spojení Meri z Vinného kraje a Argus z Fucimanova domu. Bohužel způsobem porodu je to Meriin poslední vrh, což nás velmi mrzí, ale Merinku máme jen jednu a zdraví fenky a štěňátek jsou na prvním místě. V chovu budeme ale samozřejmě pokračovat :-)

 

24.1.2015

Rozhodnutí o otci štěňat pro vrh C bylo snad zatím nejtěžší a zabralo zhruba půl roku... :-D Dnes jsme Meri z Vinného kraje nakryli Argusem z Fucimanova domu majitele pana Lubomíra Vašendy z Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm.

Argus (*2010) je hnědý bělouš s velkou chutí do práce a výborným exteriérem. Absolvovali jsme s ním Moravskoslezský pohár v Kelči 2013, proto tedy i náš výběr - jeho pracovní nasazení se nám velmi líbilo. Je skvělý vodař a na poli ukazuje rychlé daleké hledání s typickým vystavováním a manýrem před zvěří. Na výstavách získal několikrát známku výborná a titul NV a BOB.

Pokud se "zadaří", štěňata by se měla narodit na konci března 2015.

KARTA CHOVNÉHO PSA: www.kratkosrstyohar.cz/kart.aspx?tkart=karta_d&mod=84&id_psa=CLP-KO-78737

 

14.2.2014

Štěňata únor 2014 - vrh B od Tekly - viz aktuality a fotogalerie www.manhalojc.rajce.net

Valentýnčata Brisa, Berit, Bogy, Bára, Bret, Basco, Borek a Brody :-)

 

 

15.12.2013
 

Po dlouhém rozhodování a vybírání jsme nakonec  Meri z Vinného kraje dnes nakryli Jasem z Dubovských luhov (Slovensko) majitele pana Jána Koleniče ze Zavaru u Trnavy. Ve hře byl totiž i otec prvního vrhu Nox z Bilice. Štěňata po něm jsou zatím bez exteriérových chyb a pracovně nadějná. 26.12.2013 jim bude 7 měsíců.

Jas z Dubovských luhov je krásný statný pes s mnoha pracovními úspěchy, např. je vítězem Memoriálu Jozefa Kadlece 2013. Na IKP 2013 v Čejkovicích obhájil výbornou z jiných výstav a zkoušku absolvoval se samými čtyřkami. Měli jsme možnost jeho práci posoudit na Memoriálu Františka Vojtěcha 2012, kdy s Meri běžel ve stejné skupině.

Pokud se "zadaří", štěňata by se měla narodit v půlce února 2014.
 

 Jas z Dubovských luhov ( Jas-rodokmen.pdf )

 

 

26.5.2013

Dnes se narodilo 8 štěňátek ze spojení Meri z Vinného kraje x Nox z Bilice.

Aila, Adrika, Arien, Ares, Aiko, Alvin, Asafa, Argo

 

 

26.4.2013

Veterinární prohlídka potvrdila, že krytí se podařilo a Meri čeká asi 8 až 9 štěňat (možná víc...), která by se měla narodit koncem května. Otcem je slovenský pes (hnědý bělouš) Nox z Bilice. V PŘÍPADĚ ZÁJMU O ŠTĚNĚ NÁS CO NEJDŘÍVE KONTAKTUJTE! Budeme rádi.

 

PRVNÍ KRYTÍ

Chod stanice zahájí naše fenečka Meri z Vinného kraje, se kterou jsme na konci března 2013 podnikli neutěšenou cestu do Dlhé u Trnavy na Slovensku. V neskutečném větru, sněžení a zimě jsme ještě píchli, takže bylo veselo. Nebýt toho, byl by to příjemný jarní výlet, na Slovensku jsme totiž dlouho nebyli. Jeli jsme za sedmiletým pejskem Noxem z Bilice pana Leonarda Krchnáka. Jedná se o zkušeného psa, krytí tedy proběhlo bez problémů a my tady i pan Krchnák na Slovensku netrpělivě očekáváme první vrh v naší stanici.Máme zamluvená tři štěňata, tak snad se vše dobře podaří.

 

Nox z Bilice

NOXŮV RODOKMEN NALEZNETE V AKTUALITY/FOTOGALERIE!

 

Meri z Vinného kraje