BRENDA BOY PEPINOS

 

německý krátkosrstý ohař/ German Shorthaired Pointer

 

 

 

 

 

Fena/Female

Datum narození/Date of birth: 22/10/2011

Barva/Colour: hnědý bělouš s plotnami

Výška/Height: 61cm

Otec/Sire: Ataman Duma Kazana

Matka/Dam: Nora od Nezdického potoka

Kandidátka chovu/Breeding candidate: 22/6/2013 - chovná fena od 3.5.2014

Popis feny/Description

 

Výstavy/Shows

 • 21/4/2012 Jarní svod loveckých psů Dolní Studénky
 • 22/6/2013 Klubová výstava KCHNKO Praha v Náměšti na Hané, mezitřída - výborná 3

 

Zkoušky/Tests

 • Zkoušky vloh Křelov  2013 (OMS Olomouc) - 2.místo/228 bodů - I.cena/ Spring pointing tests (228 points)
 • Podzimní zkoušky Přerov  2013 - I.cena/ Autumn pointing tests (Excellent) - 278 bodů, 4.místo - splněny podmínky chovu - chovná fena
 • Speciální vodní práce OMS Prostějov 2015 - I.cena, 4.místo (water work tests, first prize)
 • Lesní zkoušky OMS Prostějov 2016 - I.cena (forest work test, first prize)/ 236 bodů, 3.místo
 • Všestranné zkoušky OMS Olomouc 2016 - I.cena/486 bodů, 3.místo (VGP - universal work tests, first prize) - body na nominační soutěž na MRK (rozhodli jsme se pro chov)
 • Lesní zkoušky OMS Přerov 2017 - I.cena/238 bodů, 4.místo

 

Vrhy/Litter

 • vrh A (v jiné CHS)
 • vrh D (už od Tekly)

 • vrh G od Tekly

 • vrh CH od Tekly

 

_________________________________________________________________________________________________________

červen 2015

 

Brenda u nás kdysi strávila téměř rok svého života, když zde absolvovala výcvik a předvedení na kouškách vloh a podzimních zkouškách. Nyní se k nám shodou okolností dostala znovu, tentokrát již napořád.

Pokud vše dobře půjde, chtěli bychom pokračovat v jejím výcviku, aktuálně na speciální vodní práce, a  jelikož se jedná už o chovnou fenu, pokračovat jejím druhým vrhem. Vše má ale ještě čas.

Sice to tady dobře zná, ale ještě si musí zvyknout na "místní ruch" :-) Za krátkou dobu si zvykla na BARF stravu a nyní se věnuje naší nejmladší MOD fence Anne, kterou doslova adoptovala :-) Ochotně si s ní hraje, vydrží všechno její hryzání a trápení a přes den i v noci spolu usínají, pěkně přitulené.

červenec 2015

Brenda je u nás právě měsíc. Naší malé Anne je už profesionální tetou :-) zdá se, že ji miluje a Anne k ní tíhne nejvíce z celé smečky. Už si zvykla i na "tep" našeho dvora, jen ještě občas trošku bojujeme se stravou. Momentálně se také snažíme rozehnat Brendinu falešnou březost, ale zdá se, že už je skoro "po" a Brenda bude zase o kousek blíž úplné pohodičce :-) . Přecijen změna majitele, prostředí a faleška k pohodě moc nepřispějí.

srpen 2015

V červenci se nám Brendička postarala o velké překvápko a starost - paní veterinářka jí našla novotvar na mléčné žláze. Byli jsme z toho nešťastní, protože by to znamenalo přinejmenším operaci a odstranění celé mléčné lišty... Pokud by to bylo zhoubné, čekala by ji i kastrace a kdoví, jak by to bylo dál... Nějak jsme na takový šok nebyli připravení. Překonali jsme paniku, na doporučení jsme Brendě místo často chladili a ledovali a každých 10 dní chodili na kontrolu. Po měsíci se útvar začal zmenšovat a k naší velké radosti zmizel úplně. Jednalo se zřejmě o stav spojený s falešnou březostí. Spadl nám obrovský kámen ze srdce. I faleška je za námi, Brenda už i perfektně zvládá veškěrou BARF stravu. Zkrátka se jí, jak věříme, daří dobře. Dokonce natolik, že na konci srpna udělala speciální vodní práce v I. ceně, po měsíčním intenzívním výcviku. Teď ji, doufejme, čeká vrh štěňátek a v příští sezóně lesní a všestranné zkoušky.

Jen tak dál, Brendí! :-)

prosinec 2015

Brendička je momentálně ve 45.dni březosti a všichni doufáme, že se nic nepředloženého nepřihodí a na začátku ledna bude mamina i prcci D v pořádku!

leden 2016

Nakonec pětičlenný vrh D se narodil 7.1.2016 :-) .

 

červenec 2016

Brendičce zůstal doma její půlroční Pepíček (Darwin od Tekly), o kterého se v podstatě ještě pořád stará čas od času :-) .Jako mamina byla úžasná a o Pepínka pečovala několik týdnů po odchodu jeho sourozenců do nových domovů.

Dneska nám holčička milovaná udělala velkou radost - s jednou troječkou absolvovala lesní zkoušky na OMS Prostějov a zase se vyhoupla o stupeň výš. Za rok u nás jsou to druhé úspěšné zkoušky. Snad se jí bude dařit i nadále.

 

září 2016

Brendička nás opravdu moc potěšila, protože se 486 body a nejlepší prací v poli absolvovala v I.ceně všestranné zkoušky ohařů. Její výsledek je pro nás opravdu nečekaný, protože jsme řešili její stavy nechutenství a fyzického vyčerpání způsobené hlavně dlouho trvající falešnou březostí, která byla způsobena zřejmě narozením Merinčina vrhu E. A taky už bude holčičce pět let za měsíc :-).

Letos už má zkouškové volno. Jen tak dál příští rok, Brendí! :-)

...

Tato fotogalerie je prázdná.