2012

Brenda Boy Pepinos

V srpnu do naší smečky přibyla fenka Brenda, kterou máme na výcvik. Přišla k nám v 10 měsících, má moc ráda vodu - zřejmě po otci Atamanovi Duma Kazana.

Dobře se adaptovala a je učenlivá, měří 62 cm, je to velmi nadějná fena v práci i exteriéru.

3.11.2012

Draco dnes nakryl Báru od Milotických jezer majitele a chovatele pana Josefa Kurovce. Štěňata by se měla narodit začátkem ledna 2013.

Registrace chovatelské stanice

Nechali jsme registrovat chovatelskou stanici, která nese jméno OD TEKLY. Jen na vysvětlenou - byla nám uznána až třetí možnost z povinných šesti. Hledali jsme jméno stanice, které by se nějak pojilo s novým místem, kde teď s celou smečkou bydlíme :-) . Paní Tekla byla před dávnou dobou majitelkou našeho stávajícího hospodářství, proto tedy její jméno v jedné z možností, nakonec název naší chovatelské stanice.

14.10.2012

Klubová výstava KCHNKO Praha v Českých Budějovicích

Klubovým vítězem, BOB se stal pes Monty z Jeklíku majitele Ing. Václava Motejzíka. Fotogalerie z výstavy na www.manhalojc.rajce.net.

22--23.9.2012

Dracův syn Dar z Choceňských lesů majitele p.Vyskočila se ve 14 měsících zúčastnil všestranných zkoušek na okrese Pardubice, obsadil 1.místo se 488 body. Má tak velkou šanci běžet nominaci R.Knolla. K chovnosti mu zbývá jen absolvovat výstavu.

 

15.-16.9.2012

Memorál Františka Vojtěcha Fryčovice

Zažili jsme obrovské nervy, kdy po prvním dnu vypadlo osm psů, většina v lese. Začínali jsme na velkém poli s losem číslo 3 ve skupině s p.Banásem nejstarším, p.Koleničem a p.Malým. Vše se podařilo, Meri došla v I.ceně s 466 body na 4.místě, kdy dostala ocenění za nejlepší  práci na vodě. Na 3.místě došel v I.ceně Galán z Černých blat (o.Draco Jasénky) chovatele p.Pospíšila, který tak splnil podmínky k uchovnění. Po našem Dracovi je to první chovný pes, za což jsme velice rádi. Vítězem memoriálu se stal p.Hendl s Garym z Visálku.

Forografie z memoriálu najdete na www.manhalojc.rajce.net.

 

17.-19.8.2012

Memoriál Jindřicha Steinitze Vnorovy

Jako třetí náhradník jsme moc nepočítali s účastí, ale po odhlášení několika psů jsme se dva dny před zahájením dostali na startovní listinu. S losem číslo 16 jsme v sobotu začínali na vodě (rákosí). Na nahánění byly velice těžké podmínky, pouze asi 3 psi obdrželi známku 4. Jeden z německých psů dostal 0 hned v této první disciplíně. Meri se naháňka nepovedla (2), na dohledávce dostala známku 3, když dohledala kachnu v 8.minutě a zvedla několik živých bažantů - díky tomu nedosáhla dostatečného počtu bodů pro I.cenu při vodních disciplínách, do níž nám chyběl 1 bod.

 

Druhý den po absolvování malého pole jsme se na velké pole dostali až kolem druhé hodiny odpoledne v obrovském horku. Meri přesto předvedla výborný výkon, dostala dvě trojky - z klidu před pernatou (nebyla) a z postupování. Honitba byla velice dobře zazvěřena, každá skupina při společném honu střelila zajíce, naše skupina jich měla alespoň pět. Organizace byla výborná, za což jihomoravské pobočce klubu ještě jednou děkujeme.

Fotografie najdete na www.manhalojc.rajce.net.

 

11.8.2012

Speciální vodní práce Křelov

Meri vyhrála tyto zkoušky s plným počtem bodů (100b), v deštivém počasí předvedla výborný výkon. Fotogalerie ze zkoušek na

www.manhalojc.rajce.net/SVP Křelov 11.8.2012

 

21.7.2012

Lesní zkoušky Dubicko

Meri a Dracův potomek Galán z Černých blat se zúčastnili lesních zkoušek v Dubicku, oba uspěli v I.ceně, Galán vybojoval 1.místo. Fotografie ze zkoušek naleznete v naší fotogalerii na www.manhalojc.rajce.net/LZ Dubicko 21.7.2012

 

9.6.2012

Klubová výstava Náměšť na Hané

Na klubové výstavě získal Draco res.CAC ve třídě vítězů, Meri ve třídě pracovní CAC a nejlepší fena.

Další dva Dracovi potomci (matka Era z Měšínské hájovny) Galán z Černých blat - V 3, Golda z Černých blat - V 1, CAJC.

Fotogalerie na www.manhalojc.rajce.net

 

25.5.2012

Narodila se štěňata z opakovaného úspěšného spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny - vrh "H" z Černých blat (předchozí vrh G - 3x výborní jedinci, 2x CAJC). Jedná se o 3 psy ( jeden hnědák, dva hnědý bělouš) a 4 feny (jedna hnědá, jedna černá, dvě černý bělouš), chovatel Jiří Pospíšil.

 

20.5.2012

Podzimní zkoušky Těšany - OMS Brno venkov

Golda z Černých blat (ze spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny) majitele Jiřího Pospíšila uspěla v I.ceně s 288 body.

 

19.5.2012

Zkoušky vloh Těšetice - OMS Olomouc

Galán z Černých blat (ze spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny) majitele Jiřího Pospíšila uspěl v I.ceně s 225 body.

 

12.5.2012

Podzimní zkoušky - OMS Brno město

Galán z Černých blat (ze spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny) majitele Jiřího Pospíšila uspěl v I.ceně s 297 body.

 

1.5.2012

Svod Kožušany - OMS Olomouc

Galán a Golda z Černých blat (ze spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny) - velmi pěkní nadějní jedinci bez vady.

Foto ze svodu na www.manhalojc.rajce.net

 

28.4. 2012

Svod Vrchoslavice - OMS Prostějov

Gera z Černých blat  (ze spojení Draco Jasénky a Era z Mešínské hájovny) - černá ušlechtilá fena bez vady. Šestiměsíční Alma od Juřinků (ze spojení Draco Jasénky a Gita z Koroptvárny) - velmi nadějná hnědá fena bez vady.

Foto ze svodu na www.manhalojc.rajce.net

 

14.4.2012

Národní výstava psů Ostrava: Dracův syn Ghandi z Černých blat (celočerný, matka Era z Mešínské hájovny) získal ve třídě mladých známku VÝBORNÁ, CAJC, BOJ.

 

29.3.2012

Draco nakryl  Hesu z Heřmanska majitele Ing. Tomeška z Buchlovic. Předpokladaný termín vrhu je konec května 2012.

 

22.3.2012

Draco nakryl Eru z Mešínské hájovny majitele Jiřího Pospíšila. Jedná se o opakované úspěšné spojení. Očekávaný termín vrhu je konec května 2012.

 

27.2.2012

Narodilo se 5 psů a 2 feny ze spojení s fenou Vera z Bošovic maj. Františka Navrátila z Bošovic u Vyškova.

 

17.2.2012

Narozeno 7 štěňat (2 psi hnědáci, 2 feny hnědé, 3 feny hnedé bělošky) z opakovaného spojení Frita z Krutého lesa a Draco Jasénky (viz aktuality 19.12.2011).

 

4.2. 2012

Duo CACIB Brno: Dracova dcera Golda z Černých blat (matka Era z Mešínské hájovny) byla ve třídě mladých oceněna známkou VÝBORNÁ. Ve třídě dorostu byl Dracův syn Alain od Křišťálové skály (matka Naty od Nezdického potka) oceněn známkou VELMI NADĚJNÝ. Posuzoval Ing. Vlasák.