2014


23.12.2014

S velkou radostí přidávám odkaz na včerejší reportáž České televize, kde se chvíli mluvilo i o naší sbírce pro zvířata v olomouckém útulku (minuta 18.50) :-)

(I'm really happy to share a link with a report at 18.50 minute about our school charity for the dog shelter in Olomouc, which was on the Chzech official TV channel ČT1 yesterday).

www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/414231100031222/


21.12.1014

Podařilo se mi vyfotit hromadu věcí, které moji studenti a kolegové z Gymnázia Šternberk nashromáždili během čtyřdenní rychlosbírky potravin a vecí pro olomoucký útulek. Zítra jedeme do Olomouce nasbírané věci předat. Těšíme se a jsme rádi, že se podařilo udělat dobrou věc pro zvířata, která takto žijí kvůli nezodpovědností lidí.

(Things that my students and colleagues collected during short four days for a dog shelter in Olomouc. We are really proud that these young people wanted to help animals that suffer because people are just irresponsible and cruel...).PF 2015

Všem příznivcům kynologie a německých krátkosrstých ohařů přejeme příjemné svátky a v roce 2015 mnoho úspěchů s čtyřnohými svěřenci.


13.12.2014

Moje třída pořádá rychlou sbírku pro olomoucký útulek. Doufáme, že se přidají nejen studenti a učitelé na celé škole, ale i široká veřejnost. Těšíme se, kolik věcí se sejde a že pomůžeme těm, které lidská nezodpovědnost připravila o láskyplné chvíle v soužití s člověkem. Jako modelka na plakátku je naše Lina, kterou jsme si v říjnu dovezli právě z útulku v Olomouci.22.11.2014

Jsme zase o kousek dál se přestavbou věpřovičáku na kotce, první várka už bydlí. Máme vrata, elektřinu i světla, zateplenou boudu, přišlo podlahové topení do odchovny pro štěňata, až bude hodně mrznout... Ještě letos nás čeká zařídit odchovnu v jednom ze zatím neobydlených kotců. Další fáze přestavby, jako jsou výběhy, nátěr fasády apod., se uskuteční až na jaře. Nejhorší máme snad za sebou. Hurááá!
22.11.2014

Naše devítiměsíční "miminka"  Bret a Bogy vystavují křepelku.


1.11.2014

Dnes jsme měli milou návštěvu - přijela se na nás podívat sedmnáctiměsíční slečna z našeho vrhu A - Adrika od Tekly, která letos vyhrála zkoušky vloh v Ostravě. Je krásná a hodně temperamentní, Bogy a Bretík byli nadšení, bylo s kým lítat po dvoře. Už se těšíme na první výsledky z výstavy a doufáme v další chovnou fenu z naší stanice.

Arien a Adrika jako miminka :-)


31.10.2014

Od středy 22.10.2014 máme ve smečce novou členku, zhruba čtyř až pětiletou kříženku labradora Linu, kterou jsme si dovezli z olomouckého psího útulku. Původní návštěva za účelem předání asi 30kg granulí, které vyhrála Meri přes léto na různých zkouškách, se nakonec změnila v adopci. Zatím probíhá pozvolné seznamování se zbytkem smečky, které zkomplikovalo její hárání hned druhý den po příkezdu k nám. Nervy ze změny dělají své... Je moc hodná a hlavně klidná, což u našich pěti ohařů neznáme :-). Podle regulí útulku původní majitel pozbývá vlastnictví čtyři měsíce po umístění do útulku, takže nám zbývá ještě 7 týdnů a Lina bude naše se vším všudy. Držte nám i jí palce! :-)

www.olomouckyutulek.cz/view.php?cisloclanku=201410240226.10.2014

Na evropské výstavě Eurodog show 2014 v Brně dnes naše Meri z Vinného kraje zístala ve třídě otevřené ocenění V2 res.CAC. V kruhu posuzoval MVDr. František Šimek. Jsme moc spokojení, byla to pro Merinku asi  jedna z posledních výstav.


11.10.2014

Dnes měl Draco dvacáté čtvrté krytí. Nakryl hnědobílou fenku Hexu od Blavy majitele Antonína Konvičného z Babic u Kelče. Štěňata by se měla narodit v polovině prosince. O vrhu budeme informovat na našich stránkách a v odkaze Volná štěňata.


29.9.2014

Odchovánci Aila a Argo o víkendu absolvovali podzimní zkoušky a další krok mají za sebou :-) .


28.9.2014

MEMORIÁL RICHARDA ŠRÁMKA, Bartošovice/Pustějov - OMS Nový Jičín

Meri dnes dotáhla svou jízdu do vítězného konce, kdy absolvovala i druhou část memoriálu s plným počtem bodů - SVP 100b - a s 300b ze včerejších PZ se stala celkovou vítězkou memoriálu.


27.9.2014

MEMORIÁL RICHARDA ŠRÁMKA, Bartošovice - OMS Nový Jičín

Dnes nám Meri udělala velikou radost. V rámci memoriálu (PZ + SVP) vyhrála podzimní zkoušky s plným počtem bodů 300 a zíslala titul CACT.


26.9.2014

Zhruba v polovině července jsme se rozhodli přestavět dům z vepřáku, který máme na dvoře, na kotce pro naši smečku. Na začátku října zřejmě dokončíme první fázi přestavby, která obnášela hlavně bourání, zazdívání, omítky, nově lité podlahy, obklady, ještě budou vrata do dvou ze tří kotců a boudy. Na jaře bychom chtěli přestavbu dokončit, kdy do kotce pro nově narozená štěňátka přibyde ještě podlahové topení pod boudu/porodní bednu, zprovozníme třetí kotec a zřídíme výběh. Máme pečlivou fotodokumentaci postupující proměny, včera jsme byli v této fázi. Mezi těmito dvěma obrázky je obrovský kus práce.


23.9.2014

Dobrá zpráva - naše další odchovanka ADRIKA OD TEKLY zvládla zkoušky vloh v I.ceně, dokonce uspěla na 1.místě. Gratulujeme! :-)


20.9.2014

Náš odchovánek AIKO OD TEKLY při nácviku aportu na podzimní zkoušky. Držíme palce!


7.9.2014

Stále jsou volní 2 pejsci narození 22.7.2014 v chovatelské stanici z Prchalovských pastvin ze spojení DRACO JASÉNKY (13x výborný, CAJC, 7x CAC, 5x. res.CAC, 3x Národní vítěz, Klubový vítěz, 2x BOB,  MFV, MJS, IKP, Moravskoslezský pohár, Mistrovství Šumavy - vítěz, VZ - nejlepší vodní práce) x CARISSIMA Z CHLUMÍNA (výborná, CAC, Národní vítěz, ZV a PZ - I.ceny). Zájemci mohou kontaktovat chovatele Jana Bolka, tel. 774598204, Prchalov u Příbora.


31.8.2014

Dnes se nám na chvíli vrátil náš fešácký odchovánek AIKO OD TEKLY, který u nás doufejme dopiluje přípravu na podzimní zkoušky. V přípravě se svými majiteli jsou i ARIEN, ARGO a AILA. Držíme palce!

 


30.-31.8.2014

Memoriál Richarda Knolla Rychnov nad Kněžnou 2014

Dva dny D konečně nastaly - v sobotu jsme běželi MRK. Meri bohužel po zásadní chybě na barvě, kdy dvakrát sešla před ložem, dostala limitní 2, která ji shodila do II.ceny, přestože bodově by na I.cenu stačila. Pak už předvedla výbornou práci hlasitého oznamovače. Na velkém poli předvedla nádhernou práci včetně postupování, kdy vystavila a vyklidovala 3 bažanty, střeleného přinesla a předpisově odevzdala. Skvělý výkon předvedla i na vodě, kdy se rapidně zhoršilo počasí a silně a vytrvale lilo. Přestože nás II. cena mrzí, jsme šťastní za postup na Memoriál Karla Podhajského.

Výsledkovou tabulku najdete ve fotogalerii aktualit (pro zvětšení 2x klik).30.8.2014

Podzimní zkoušky Slatinice 2014

Náš odchovánek Ares od Tekly majitele Petra Ryšavého zvládl podzimní zkoušky v I.ceně s počtem 280 bodů. Máme velkou radost, jen tak dál, těšíme se za rok na všestranné zkoušky!

15.8.2014

Po cestě na letošní memoriál J. Steinitze v Šitbořicích, kde Vašek posuzoval malé pole, jsme se zastavili u našeho odchovánka, který bydlí přímo v místě konání zkoušek, je to BRODY OD TEKLY. Během prázdnin jsme navštívili ještě BRISUBERIT, BOGY je naše vlastní a BRET je u nás dočasně na hlídání. BOREK a BASCO nám byli zasláni na fotkách svými majiteli a už chybí jen BÁRA, o které se snad taky brzy dovíme nějaké novinky. 14.8.2014 jim bylo 6 měsíců. Na memoriálu běží dokonce i jejich otec JAS Z DUBOVSKÝCH LUHOV.

Tady jsou (stáří 5 -6 měsíců):

BÁRA (zatím nemáme aktuální foto)

BASCO

BERIT

BOREK

BRODY

BRISA

BOGY (po úrazu oka bohužel)


BRET


14.8.2014

Byli jsme u přípravy dalšího dchovánka ARESE OD TEKLY na podzimní zkoušky. Bydlí vedle ve vsi, takže to za ním nemáme daleko. Držíme palce!

2.8.2014

Meri se konečně vzpamatovala z hárání, takže jsme obnovili výcvik. Dnes jsme se věnovali většinou vodní práci. Videa v záložce VÝCVIK.

Dále nám majitelka našeho odchovánka z áčkového vrhu poslala fotky, takhle dobře se má ARGO OD TEKLY :-) Majitelka M.Pechová s ním výborně pracuje, za což jsme moc rádi. Absolvovali spolu svod, ZV v I.ceně, výstavu s hodnocením výborný a připravují se na PZ (stejně jako bratři Aiko a Ares a sestra Arien, která už má SVP v I.ceně). Gratulujeme a nadále držíme palce!


27.7.2014

Naše Meri z Vinného kraje absolvovala lesní zkoušky v rámci Jihomoravského poháru v I.ceně s nejvyšším počtem bodů (242). Celkovým vítězem vodních a lesních zkoušek se stal P.Konečný s Nety z Vinného kraje, která je potomkem našeho Draca Jasénky a Frity z Krutého lesa (stejně jako naše Meri). Na 3.místě doběhl J.Pospíšil s Galánem z Černých blat, rovněž Dracovým potomkem.

Zároveň máme velkou radost z  naší odchovanky Arien od Tekly (maj. p.Kalousové), která s jednou trojkou v I.ceně doběhla speciální vodní práce. Gratulujeme!

Vítězové JMP

Meri z Viného kraje - vítězka LZ (JMP)


22.7.2014

Dnes se narodila štěňata (4 psi, 3 fenky) v CHS Z PRCHALOVSKÝCH PASTVIN ze spojení DRACO JASÉNKY x CARISSIMA Z CHLUMÍNA.                                                                                                                                                                                                                                              

  Zájemci mohou už teď kontaktovat chovatele:

Jan Bolek, Prchalov u Příbora, tel. 774 598 204


20.7.2014

Dnes jsme navštívili odchovánka z vrhu "A" na Zlínsku - Asafu od Tekly. Je to krasavec. Pro srovnání fotka z dětství a jedna dnešní. Trochu nám vyrostl... :-)


19.7.2014

Od začátku července máme "na prázdninách" Breta z našeho B vrhu, majitelé odjeli pracovně do zahraničí. Bogy i Bret mají přezubeno, plavou, brzy je čeká očkování proti vzteklině v půl roce. Zítra se jedeme podívat na další B sestru Berit do Přerova.

Pár fotek z dnešní procházky - Bogy, Bret, děda Draco :-)


31.5.2014

KLUBOVÁ VÝSTAVA KAČINA

Další z prvních úspěchů našich štěňat - Argo od Tekly získal V3 ve třídě mladých a byl vybrán jako kandidát chovu, Dracův syn Igo Afoli získal titul CAJC ve třídě mladých a BOJ.


květen 2014

V průběhu května absolvovalo pět "áčkových" štěňat zkoušky vloh v I.ceně s vysokým počtem bodů. Jen tak dál, odchovánci! :-)


21.4.2014

Bogy nám roste jako z vody a řádí jako ďábel. Své o tom ví plyšák Jarmil, kterého vášnivě morduje a pak vedle něho usíná :-) .

20.4.2014

Aiko už se otrkal a začal cvičit na zkoušky vloh. Pro srovnání přidáváme fotky Aika mimča a Aika z prvního dne výcviku :-) Pořád je to štěňátko :-)

(celé dnešní cvičení: manhalojc.rajce.idnes.cz/Aiko_-_vycvik/ )18.4.2014

Zítra nás do svého nového domova opouští i Brisa, Bogy si necháváme. Přijede ale Aiko z áčkového vrhu, kterého budeme mít chvíli na výcvik (viz aktuality 26.12.2013) .Těšíme se :-) .

Meri se začala pilně připravovat na kvalifikaci...

manhalojc.rajce.idnes.cz/Meri_hlasity_oznamovac#DSC_0214.jpg


12.4.2014

Štěňátka "B" od Tekly jsou ve svých nových  domovech.

Majitelům přejeme kynologické úspěchy, radost  a hodně  trpělivosti s malými raubíři, štěňátkům zdraví a nadšení do práce.

Poslední fotky celé smečky pohromadě:

manhalojc.rajce.idnes.cz/Naposledy_spolu/


6.4.2014

Odběr všech štěňat o víkendu 11.-12.4.2014

(Později dle domluvy.)


manhalojc.rajce.idnes.cz/Osm_kousku_do_skladacky/


    

22.3.2014

Štěňátkům je pět týdnů a mají se čile k světu. Začínají první bitky na dvoře, okusování čehokoliv a pomalý přechod z kojení na masíčko :-)

manhalojc.rajce.idnes.cz/Pet_tydnu/


Dále pro BUDOUCÍ MAJITELE jsme stejně jako u áčkového vrhu vytvořili album s fotkami jednotlivých štěňat, která budeme průběžně doplňovat o aktuální fotografie:

manhalojc.rajce.idnes.cz/BOGY (Žerotín)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BRODY/ (Šitbořice)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BRET/ (Brno)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BOREK/ (Aš)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BERIT/ (Čekyně)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BRISA/ (Stádlec)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BASCO/ (Dobšice)

manhalojc.rajce.idnes.cz/BARA/ (Hostovlice)14.2.2014

Dnes se Meri narodilo osm štěňat - 4 psi (tři hnědáci, jeden hnědý bělouš) a 4 feny (tři hnědé běloušky, jedna hnědka).  

manhalojc.rajce.idnes.cz/stenda-vrh_B/

manhalojc.rajce.idnes.cz/4.den

PŘED...

... A PO... :-)

 


14.3.2014

manhalojc.rajce.idnes.cz/Je_nam_mesic/


7.3.2014

manhalojc.rajce.idnes.cz/Po_prvni_svace_z_misky/


1.3.2014

Jak se štěnda změnila po dvou týdnech, můžete posoudit zde: manhalojc.rajce.idnes.cz/dva_tydny/


14.2.2014

Dnes se Meri narodilo osm štěňat, poslední zhruba v půl sedmé večer, takže je stále možný ještě nějaký přírůstek. V nejbližších dnech kontaktujeme zájemce, keří si naše valentýnčata již zamluvili :-) . Prosíme o trpělivost, než se  po porodu vše ustálí, pak dáme zprávu o zbývajících štěňatech, která bude možno si zamluvit.   (https://manhalojc.rajce.idnes.cz/stenda-vrh_B/)


12.2.2014

PRO FANOUŠKY A BUDOUCÍ MAJITELE ZAMLUVENÝCH I NEZAMLUVENCÝH ŠTĚŇAT - Meri ještě neporodila... :-) Jakmile budou myšáci na světě, dáme zprávu do aktualit.


 

         16.1.2014

Je potvrzeno veterinářem, že Meri je plná (viz Aktuality 15.12.2013) a v půlce února se narodí štěňata. Uvítáme ZÁJEMCE O ŠTĚŇATA, kteří nás mohou v případě zájmu již teď kontaktovat.