2016

 
 
 
 

Jako každý rok musíme shrnout, co se u nás událo v téměř uplynulém roce:

 

 • Rok 2016 pro nás bohužel začal velice smutně. Hned od prvního ledna jsme hledali Arese od Tekly, našeho odchovánka, který žil se svým majitelem ve vedlejší vsi. Nakonec byl Ares nalezen sražený autem o dva dny později. Bohužel mu už bezprostředně po srážce nebylo pomoci.
 • Smůla se nás držela nadále - hned 7.1. se Brendě Boy Pepinos (x Draco Jasénky)  narodilo 11 štěňátek (vrh D), 6 z nich bohužel do týdne uhynulo. Z ostatních se stali krásní a šikovní pejsci, jedna fenka odcestovala do Německa. Další náročný vrh císařským řezem pak přišel na svět 2.6., kdy Meri Z Vinného kraje (x Ammon vom Rosental) porodila 10 zdravých miminek, jedno z nich odjelo na Slovensko. Oba dva vrhy nás dokonale proškolily v péči a neznalosti jakékoliv únavy a vyčerpání. Vrh E byl zároveň Merinčin poslední.
 • Dokončili jsme další fázi ve výstavbě kotců - vydláždili jsme výběh, který jsme zároveň oplotili (po předchozím zateplení další části domu).
 • Uspořádali jsme tradiční vánoční sbírku na Gymnáziu Šternberk pro olomoucký útulek.
 • V rámci naší činnosti kolem zkoušek a výstav jsme taky něco zvládli - Vašek posuzoval zkoušky vloh, lesní a podzimní zkoušky a dvoje zkoušky Retriever klubu. Mě se týkalo vůdcování kruhu a překládání na klubové výstavě Klubu staffordshireských bulteriérů a na klubové výstavě anglických ohařů.
 • Naše Aninka (MOD Anne Carrey Braja Bohemia) získala 2x výbornou, 2x titul CAJC, 2x titul BOJ a 2x titul BOB.
 • Draco Jasénky dokončil titul český veterán šampion.
 • Bogy od Tekly splnila podmínky chovnosti, její bratr Brody od Tekly také (takže máme druhého chovného psa z naší chs), Brenda Boy Pepinos udělala lesní a všestranné zkoušky. Konkrétní úspěchy dalších odchovánků uvádíme níže.
 • Naše sedmičlenná smečka se rozrostla o dva členy - z vrhu D jsme si nechali hnědáka Pepíčka (Darwin od Tekly) a z vrhu E černou fenku Edith od Tekly.
 • Nadále spolupracujeme s táborským Z.S. Za práva zvířat hlavně na tvorbě webu a pomoci při umísťování týraných ohařů, které v Z.S. dají dohromady a připraví na adopci.

 

 

KONKRÉTNĚ:

 • BOGY od Tekly - PZ I.cena, chovná fena
 • BRENDA Boy Pepinos - LZ I.cena, VZ I.cena, vrh D od Tekly
 • ANNE CARREY Braja Bohemia - jarní svod, VN 1 (třída dorostu, Hanácká NV), V1, CAJC, BOJ, BOB (třída mladých, DUO CACIB Brno), V1, CAJC, BOJ, BOB, vítěz seciální výstavy (Náměšť na Hané)
 • DRACO Jasénky - V1, BOV (Hanácká NV Brno), V1, BOV, veterán šampion (DUO CACIB Brno)
 • MERI Z VINNÉHO KRAJE - vrh E od Tekly
 • ADRIKA od Tekly - PZ I.cena, chovná fena
 • BRODY od Tekly - SZVP I.cena, LZ I.cena, VZ II.cena, chovný pes
 • BÁRA od Tekly - PZ I.cena, chovná fena
 • BRET od Tekly - V2, res.CAC (DUO CACIB Brno), V2, res.CAC (KV Náměšť na Hané)
 • BRISA od Tekly - výborná, vrh chs z Jasánků
 • CARREY od Tekly - ZV I.cena, V2 (třída mladých, KV Náměšť na Hané)
 • CASEY od Tekly - ZV I.cena, vítězka, PZ II.cena, V3 (třída mladých, KV Náměšť na Hané)
 • CAIRO od Tekly - ZV I.cena, PZ III.cena
 • CASPER od Tekly - ZV I.cena
 • CLEO od Tekly - PZ I.cena, LZ I.cena
 • CLIFF od Tekly - ZV I.cena, PZ I.cena
 
 

Děkujeme všem, kteří nás jakkoliv podporovali, děkujeme majitelům našich odchovánků za jejich péči a lásku k našim miminkům, která je pro nás vždy na prvním místě před čímkoliv jiným, a přejeme nám všem a všem pejskům hlavně zdraví a šťastný a úspěšný rok 2017.

 
 
24.12.2016
 
Dneska jsme vzali postupně celou partičku na procházku revírem, trošku pomohli s krmením zvěře a pak už připravili miminkům mističky s vánočním sulcem, kapříkem a horkým rybím vývarem.
Krásné Vánoce všem! :-)
 
 
 
 
 
 
20.12.216
 
Další vývárek přidaný k večerní várce masa a příloh - tentokrát hovězí se zeleninou (cibule, česnek, řepa, paprika, jablko, zelená petržel), vše rozmixované a teplé, jak to má partička ráda. Jen se zaprášilo :-) .
 
 
 
 
18.12.2016
 
Pozdrav od Edwina od Tekly ze severních Čech - chlapeček je šikulka, sám dohledal střeleného koloucha.
Jen tak dál! :-)
 
 
 
 
17.12.2016
 
Dneska nás nechal Vašík doma samotné, protože musel do práce, a tak jsme si všichni vyšli do zmrzlé a sluncem zalité krajiny za vsí. Samozřejmě na tři tříčlenné partičky :-) .
 Všech devět lovců v mozaice níže,  víc fotek z vycházky zde: manhalojc.rajce.idnes.cz/mraziva_sobotni/ 
 
 
 
15.12.2016
 
Trochu venku přituhlo a naše miminka mají ráda večer "teplé do bříška", jak říkáme, tak jsme trošku vyvářeli ;-) .
Hustý vývar z lososa, hovězího a zeleniny s bylinkami a lněným semínkem.
To byla bašta!
 
 
 
10.12.2016
 
Dnes jsme se zúčastnili honu sousedního MS Újezd.
Protože potřebovali psy a my jsme byli tři, vzali jsme Draca Jasénky, Brendu Boy Pepinos a Meri z Vinného kraje. Bylo sice lehce mlhavo a pod mrakem, ale sešla se fajn parta, pejsci pracovali krásně a den si užili, hon se vydařil, dostali jsme úžasné jídlo, tombola byla bohatá a zábava skvělá.
Děkujeme Újezdským za pozvání a za pohostinnost! :-)
 
 
 
7.12.2016
 
Aktuální foto našeho odchovánka (poslední v řadě) - Esko od Tekly :-) . Trochu nám povyrostl, chlapeček :-).
Děkujeme majitelům za fotky a za péči.
 
 
 
 
 
 
 
24.11.2016
 
Draco Jasénky
 
 
 
23.11.2016
 
V polovině listopadu lehce přimrzlo (-7 °C) a ač nejsme příznivci oblékání psů tady dole v nížinách, Andělka je pes domácí zvyklý na teplý pelíšek, je jí 11,5 roku a mít záda v teple je fajn. Dostala lehkou fleecku, kterou jsme kopili v dražbě a přispěli na opuštěné pejsky :-) .
 
 
 
 
23.11.2016
 
14.11. nám takhle krásně na Žerotín svítil měsíc v úplňku. Vždycky se takové noci děsíme, protože naše partička je schopna ji celou prodbít, lítat po dvoře, poštěkávat a hrát si... :-D . Tentokrát to ale docela šlo ;-) .
 
 
 
 
22.11.2016
 
Zatímco páneček poctivě cvičí a všechny venčí, já tolik času včera a dnes neměla, takže Aninka se rozhodla, že mi to dnes za jarního počasí po práci vynahradí. Občas zapomene, že už není štěňátko, a vyleze mi na klín. Pak to ale stojí za to - vydží člověka s krátkými pauzičkami olizovat desítky minut :-D .
 
 
 
 
21.11.2016
 
Večeřové menu :-) , asi bych měla pro srovnání vyfotit i naše večeře... :-D .
 
 
hovězí svalovina, drůbeží srdíčka, vepřová kůže, chrupavky z hovězích hrtanů, sleď, vejce, špenátové těstoviny, strouhaná mrkev a řepa, tabletka kloubní výživy
 
 
 
vepřové hrtany a svalovina, vařené vepřové dršťky, hovězí srdce, vývar, domácí actimel, rýže, sušený mladý ječmen, kloubní výživa
 
 
 
hodné bakterie neboli domácí actimel (čerstvé kravské mléko, jogurt, med, actimel - vše 8 hodin v teplotě 40 stupňů)
 
 
 
19.11.2016
 
kruhový hon MS Smržice
 
Úžasná přátelská atmosféra, o všechny skvěle postaráno během honu i po něm, neskutečné počasí - vytrvalý déšť a velmi náročný terén, přes které Brenda i Draco skvěle pracovali.
S Dracouškem jsme byli dokonce pasováni na nejlepšího honce, což jsem teda nečekala a byl to moc pěkný pocit, děkujeme :-) .
Přestože jsme oba psíky dosucha vytřeli ručníky, nastlali jim deky a ještě je jednou dekou přikryli, aby po honu odpočívali, Draco vyspával ještě další dva dny, a i když Merinka hárá, vůbec jsme o něm nevěděli :-D .
 
 
 
 
 
18.11.2016
 
Milovaná "blonc" z útulku, přes den celkem nenápadná, ale dvakrát denně se velmi intenzívním vytrvalým štěkáním hlásí o svou plnou mističku :-) .
Ze všeho nejradši se mazlí, jí a chodí na vycházky, kde hledá cokoliv, co se dá sníst - jablíčka, kořínky, kosti, zaječí bobky... :-D
 
Lina Molina
 
 
 
Seniorka Anděla s juniorkou Aninkou si vždycky společně pořádně vyhrajou :-) .
 
 
 
 

18.11.2016

Naše mládež :-)

Edith od Tekly

 

Pepíček (Darwin od Tekly)

...našel bažanta :-D ...

 

Bogy od Tekly

 

16.11.2016

Dante od Tekly - kdyby byl hnědý, byl by od Pepíčka k nerozeznání, jsou si nekutečně podobní :-) .

Děkujeme majitelce za krásný domov pro naše "miminko"!

 

12.11.2016 - majitel se našel :-)

 
Využijeme docela vysoké návštěvnosti našich stránek při pátrání po majiteli fenky NKO, která se našla včera, tedy 12.11.2016 v Dobrušce, a byla předána místní městské policii. Podle tetovacího čísla jsme dohledali, že se jedná o FERU ZE SLAVONIC, ale chovatel zatím nemá k dispozici údaje o majiteli.
Neznáte někdo majitele této fenky? Pokud ano, kontaktujte nás na tel. čísle 774 062 963 nebo přes kontaktní formulář na našem webu.
Děkujeme!
 
 
29.10.2016
 
Před týdnem složila Dottie od Tekly v Německu své první juniorské zkoušky - Wesenstest und grundprüfung für gehorsamkeit, které by se daly přirovnat k našim ZV. Testována je například poslušnost, pevnost při střelbě apod.
Jsme na ni mooc pyšní a děkujeme majitelům za její vedení! :-)
 
 
 
 
 
 
 
25.10.2016
 
Zatímco Draco čistí Tepličku a Oskavu od veškerých plastových nádob, které najde (téměř denně si něco najde, vytáhne z vody a donese až k autu), Lina zbožňuje výlov klacků jakékoliv délky a váhy :-) .
 
 
 
24.10.2016
 
Aninka (Anne Carrey Braja Bohemia) nesnáší focení v případě, že by měla třeba sedět a koukat do objektivu. Člověk musí opravdu vyčíhnout okamžik, kdy je v klidu, a hlavně nenápadně... :-D .
 
 
 
 
 
23.10.2016
 
Pepíček se zřejmě narodil ve špatném kožíšku :-D - asi měl být původně vydra a na poslední chvíli si to rozmyslel... :-)
 
 
 
22.10.2016
 
Dnes slavíme jedny narozeniny a jedny "narozeniny" - Brenda Boy Pepinos (V3 na KV, ZV, PZ, SZVP, LZ, VZ vše I.cena) se narodila 22.10. před pěti lety a Lina k nám shodou okolností přišla 22.10. před dvěma lety, proto v tento datujeme její narozeniny.
 
Děvenky naše, přejeme hodně zdravíčka a spokojenosti, dortíčky máte v lednici na zítra! :-)
 
 
 
 
 
21.10.2016
 
Brody od Tekly - CHOVNÝ PES
 
Po Aresovi od Tekly je to druhý chovný pes z naší CHS, hurááá! :-)
 
 
 
 
14.10.2016
 
Máme velkou radost, když se lidé vracejí do stejné CHS pro další štěňátko. Tentokrát máme fotky dvou chlapečků - ze stejného domova zdraví Aiko od Tekly a Enzo od Tekly.
Kluci se mají skvěle - děkujeme majitelům! :-)
 
 
foto: Michaela Vančurová, mvancurova.cz
 
 
 
 
 
 
 
10.10.2016
 
Náš odchovánek Darren od Tekly je v intenzívním výcviku na zachranářského psa a podle jeho majitele ho práce moc baví. Darrenkův majitel vše pečlivě dokumentuje, takže můžeme oba vidět při práci, což je skvělé.
Dostali jsme odkazy na videa ze zářiového výcviku v Polsku a několik fotografií.
Děkujeme! :-)
 
videa:
 
 
 
 
 
 
 
9.10.2016
 
29.9. bylo našim céčkům 18 měsíců - krasavec Cairo od Tekly - aktuální foto (vystavující)  :-) .
 
 
 
 
 
8.10.216
 
Na konci září nám udělal velikou radost náš nejsvětlejší odchovánek Cleo od Tekly, který k nám se svým páníčkem přijel pocvičit. Cleo má jednu zásadní věc společnou se svými C sourozenci - všichni jsou velice velice velice temperamentní a chuťoví.
Všechny fotky z nácviku zde: manhalojc.rajce.idnes.cz/nacvik_voda/
 
 
Zároveň jsme jsme dostali zprávu o dalším "céčkaři" - jako další splnil PZ v I.ceně Cliff od Tekly.
 
Casey od Tekly týden po PZ vyhrála zkoušky vloh s 225 body.
Gratulujeme! :-)
 
 
CLEO OD TEKLY
 
 
 
CASEY OD TEKLY
 
 
 
 
 
7.10.2016
 
V červenci se nám trošku podařilo pohnout s domem a kotci, kromě zateplení domu dostaly i kotce novou fasádu (ještě přijde barva na jaře), obložení, okýnka, dvoje dvířka na půdu a plot do výběhů (který je ještě třeba natřít). Koupili jsme dlažbu a nedávno nám do výběhu nasypali makadam, který pod ni patří. Minulý týden Vašek vykopal staré dlaždice, které překážely, tak snad výběh dokončíme, než na Hané nasněží... :-) .
 
 
 
 
28.9.2016
 
Máme to tak pěkně u nás rozdělené - jeden posuzuje, druhý je "za kamerou" :-) - ve sváteční den jsme se zúčastnili klubových zkoušek retrieverů z vodní práce. V odkaze najdete pár foteček z losování, disciplíny handling a vyhlášení.
 
 
 
 
24. - 25.9.2016
 
VZ OMS Olomouc
 
Brendička nám udělala obrovskou radost - se dvěma trojkami a 486 body absolvovala v I.ceně všestranné zkoušky ohařů a byla dokonce oceněna za nejlepší práci v poli. Výsledek pro nás nečekaný je ještě cennější tím, že Brenda pořád nebyla úplně fit po štěňatech a následné falešné březosti, která trvala od narození Merinčina vrhu E, a také proto, že za měsíc oslaví své páté narozeniny.
Brenda Boy Pepinos je u nás 15.měsíc, za tu dobu jsou to její třetí zkoušky. Loni jsme stihli SZVP v I.ceně, letos LZ a VZ v I.ceně. Je to naše šikulka a jsme na ni moc pyšní! A na Vašíka taky! ;-)
 
Děkuji H.Jašíčkové za foto z ohrádky!
 
 
 
11.9.2016
 
Víkendové dopoledne (až odpoledne :-D ) je vždycky příležitost k vyvenčení kompletní partičky, což nám obvykle zabere několik hodin... :-D
Z dnešního řádění zatím přidáváme jednu fotku - Brendička s páníčkem.
 
 
 
 
10.9.2016
 
Máme velkou radost, v sezóně PZ se našim odchovánkům daří díky skvělé práci majitelů a vůdců. V sobotu úspěšně složila na Vysočině podzimní zkoušky Casey od Tekly, Cleo od Tekly dokonce vyhrál Memoriál Josefa Daňka v Prostějově. Fotky Casey zatím nemáme, Clea nám vyfotila Eva Fajtová, za což moc děkujeme a oběma vůdcům gratulujeme!
 
Cleo - PZ
 
 
Casey - foto z nácviku
 
 
 
 
9.9.2016
 
Edith si náramně užívá zářiových veder a pomalu se sžívá s vodou v revíru - rybníky, Oskava a Teplička.
Přestože ji včera hryzl do boku agresívní pes volně pobíhající po revíru, dneska už zase lítala v jeteli a blbla s ostatními na mělčině v řece.
Zatím krade aporty a piluje svůj plavecký styl :-) .
 
 
 
 
 
 
 
8.9.2016
 
Andělka se nám postarala o senzaci, úplně nám spadla brada - ve svých 11 letech začala plavat a aportovat z vody a zdá se, že ji to ohromně baví... :-)
Mohla to zjistit už tak před deseti lety, ale nevadí, hlavně že je šťastná :-D .
 
 
 
 
6.9.2016
 
Dostali jsme pozdrav od Eckyho - pořád ho zdobí jeho úžasný výraz :-D
 
 
 
 
5.9.2016
 
V sobotu si Bogy s Vaškem "hodili" ještě jedny podzimky cvičně :-)
Bogynka se umístila se 292 body na druhém místě na PZ ve Zvoli pořádaných OMS Šumperk.
 
 
 
25.8.2016
 
Naši milovaní clapečci Ecky a Ezar zítra odjíždějí do svých nových domovů, Ezárek až na Slovensko, oba vybaveni balíčkem od www.hladovypes.com (děkujeme) a dekami "zauzenými" od maminy :-) .
Přejeme jim krásný život a majitelům spoustu radostných chvil s jejich pejsky.
 
 
ECKY
 
 
 
EZAR
 
 
 
 
 

16.8.2016

Bogy nám udělala radost - bez rozmýšlení přinesla svou první lišku, tak jí to snad vydrží i nadále :-) .

 

6.-7.8.2016

22. ROČNÍK MORAVSKOSLEZSKÉHO POHÁRU STAŘÍČ 2016

OMS Frýdek Místek

O víkendu proběhly klubové všestranné zkoušky pražského klubu KCHNKO. V krásném prostředí došlo ze 24 psů patnáct, z toho 10 v první ceně, 4 ve druhé a jeden ve třetí ceně.

Foto z neděle - malé a velké pole, vlečka s liškou a vyhlášení:

manhalojc.rajce.idnes.cz/MSP_Staric_2016/

Gratulujeme všem vůdcům!

 

zleva: B.Jelínek - Perla od Věžeckého potoka (II.cena, nejlepší voda), M.Hlava - Evar z Nehybova dvora - (I.cena, 2.místo, res.CACT), J.Debrovský - Viko z Bilice (I.cena, 1.místo, CACT, nejlepší les), J.Pospíšil - Charka z Černých blat (I.cena, 3.místo), J.Ungermann - Bari z Machalova dvora (I.cena, nejlepší pole)

 

 

 

6.8.2016

Dnes nám velmi neočekávaně odjel Edwin do Chabařovic v severních Čechách, doufáme, že se mu bude dobře dařit, bude se mít skvěle a svému majiteli bude dělat jenom radost.

Hnědáček Esko je už týden v Pardubicích, stejně tak holčičky Erin v Moravské Nové Vsi, Ethel u Tábora a Egon dělá od minulého pátku radost asi kilometr od nás :-) .

Ještě pět miminek máme doma - Enzo, Erna a Ecky čekají na své páníčky, kteří teď mají zkoušky nebo dovolenou, Edith alias čertík z krabičky zůstává doma a EZAR SE SNAD TAKY BRZY DOČKÁ SVÉHO SKVĚLÉHO NOVÉHO DOMOVA.

 

31.7.2016

V sobotu a v neděli proběhl v Neslovicích a Mohelnu Jihomoravský pohár - lesní zkoušky a zkoušky z vodní práce, kteréhose zúčastnil náš odchovánek BRODY OD TEKLY. Lesní zkoušky zvládl v I.ceně s 221 body a vodní práci s 86 body, celkově tedy JP v I.ceně.

Máme velkou radost a gratulujeme! :-)

 

30.7.2016

Devět broučků už má svě nové majitele.

 

 

 

ALBA ŠTĚŇAT Z VRHU E

(postupně budeme doplňovat fotkami):

hnědý pes

manhalojc.rajce.idnes.cz/ESKO/

černí psi

manhalojc.rajce.idnes.cz/ECKY/

manhalojc.rajce.idnes.cz/EDWIN/

manhalojc.rajce.idnes.cz/EZAR/

psi hnědí bělouši

manhalojc.rajce.idnes.cz/ENZO/

manhalojc.rajce.idnes.cz/EGON/

černé fenky

manhalojc.rajce.idnes.cz/ERNA/

manhalojc.rajce.idnes.cz/ERIN/

manhalojc.rajce.idnes.cz/EDITH/

manhalojc.rajce.idnes.cz/ETHEL/

 

23.7.2016

Brendičku jsme si k sobě vzali loni o prázdninách - za ten rok zvládla SZVP v I.ceně, odchovala vrh D, tedy Pepíčka, Dellu, Dottie, Danta a Darrena a dnes úspěšně (s jednou trojkou, I.cena, 236 bodů) absolvovala lesní zkoušky OMS Prostějov - 1.ročník Menšíkova memoriálu.

Je to naše milovaná šikulka!

Za fotky moc děkujeme Evě Fajtové, CHS z Golštýnů :-) .

 

Brenda Boy Pepinos

 

 

22.7.2016

Po Cleovi jsme dostali další krásné pracovní fotky od ségry Casey od Tekly - je moc šikovná a my zase musíme poděkovat majiteli za její vedení a lásku, které se jí dostává! :-)

 

 

21.7.2016

Se vším tím kolotočem kolem štěňátek se snažíme nezahálet ve výcviku - strávili jsme příjemné dopoledne v lese s MOK kamarádem Princem a jeho majitelkou Haničkou. Oba - Brenda Boy Pepinos i Fram Tajemství Karpat (Princ) byli moc šikovní :-) .

 

BRENDA

 

PRINC

 

 

6.7.2016

Máme velikou radost a jsme moc moc moc pyšní - Cleo od Tekly dnes v Přerově ve svých 14 měsících absolvoval lesní zkoušky se samými čtyřkami, tedy plným počtem bodů.

Děkujeme za jeho vedení a přidáváme dvě fotečky z pole, které jsme dostali s touhle skvělou zprávou.

 

 

14.7.2016

PO ZRUŠENÉ REZERVACI SE UVOLNILI DVA ČERNÍ PEJSCI!!!

Nabízíme tyto dva černé fešáky z atraktivního spojení Meri z Vinného kraje x KS Ammon vom Rosental.

Kluci Ezar a Ecky budou k odběru na konci července, v případě vaší dovolené jsme schopni "pohlídat" zhruba do poloviny srpna.

Samozřejmostí je očkování, odčervení, smlouva a chovatelský servis.

Než vložíme fotky přímo sem na web, kluci jsou vyfocení zde:

manhalojc.rajce.idnes.cz/kluci_na_prodej/

 

 

 

AKTUALIZACE - KE 14.7. STAV PŘIHLÁŠENÝCH NAPLNĚN!

Zbývají tři volná místa na MSP do ideálních 24 účastníků!!!

Přihlašovat se ještě stále můžete na níže uvedené adrese (přihlášku posílejte doporučeně), nebo mailem na manhalvaclav@seznam.cz.

 

 

************************

7.7.2016

Minulý týden 2.7. naše Merinka z Vinného kraje, momentálně mamina 10 malých ďáblíků, oslavila šesté narozeniny. Udělala velikou výstavní a pracovní kariéru, odchovala čtyři vrhy (ten současný je už poslední) a my jsme na ni moc pyšní.

Hodně zdravíčka Marjánko!

 

 

5.7.2016

Pořád nám chybí jeden páníček pro černého pejska!

Odběr koncem července, jsme schopni pohlídat ještě dva týdny v srpnu, pokud byste byli na dovolené... :-)

 

Ezar

Ecky

Edwin

Esko

Egon

Enzo

Edith

Erna

Ethel

Erin

 

26.6.2016

ZADÁME POSLEDNÍHO ČERNÉHO PEJSKA!

K ODBĚRU KONCEM ČERVENCE

Dnes proběhla první "vycházka" na dvůr mimo odchovnu a šlofíček na čerstvém vzduchu :-) .

 

25.6.2016

Speciální výstava KCHHMO Náměšť na Hané

MOD Anne Carrey Braja Bohemia - tř.mladých - V1, CAJC, BOJ, BOB

 

 

Klubová výstava KCHNKO Náměšť na Hané

Bret od Tekly - tř.pracovní - V2, res.CAC

Carrey od Tekly - tř.mladých - V2/15

Casey od Tekly - tř.mladých - V3/15

Casey (hb) a Carrey (h)

Děkujeme Karolině Vybíralové, Evě Fajtové a majitelům za fotografie!

 

 

22.6.2016

Andělka (Anette z Bušského háje) dnes oslavila 11.narozeniny.

Naší senioře neboli seňoře přejeme hodně zdravíčka do dalších výmarských let :-) .

Z obřího dortu dostalo všech 9 psíků velký kus k snídani... :-) .

 

 

19.6.2016

Dnes nám je sedmnáct dní :-) .

Ještě jeden černý pejsek je volný!

 

ENZO (P)

EDITH (F)

ERNA (F)

ETHEL (F)

ERIN (F)

ESKO (P)

EDWIN (P)

EGON (P)

EZAR (P)

ECKY (P)

 

18.6.2016

Pepíček poprvé zakusil ochotu na hluboké vodě - zatím ve stylu parníku :-) . 

Vzhledem k tomu, že vodu miluje, svůj styl určitě brzo vypiluje... :-) .

 

 

15.6.2016

A aby těch Béček nebylo málo najdenou, přidáváme aktuální fotky Breta od Tekly, který se vrátil na nějakou dobu do rodného hnízda :-) .

Už cvičíme :-) .

 

 

12.6.2016

Nějak se nám tady za sebou krásně scházejí "Béčka" - dneska posílá pozdrav velký krasavec Basco od Tekly :-) .

Evidentně se má báječně, za což majitelům moc děkujeme :-) .

 

 

12.6.2016

A minulý týden nám gratulaci k vrhu poslala krasavice Bára od Tekly - děkujeme jí a její rodince Musilových a přejeme úspěšné "zkouškové" :-) .

 

 

11.6.2016

Našim Emílkům a Emilkám bylo včera 8 dní :-)

ERIN, ERNA, ESKO

 

EDWIN, EDITH, EGON

 

ETHEL, ECKY, ENZO, EZAR

 

11.6.2016

Darren od Tekly, v současné době pětiměsíční, už od svého odjezdu do nového domova pilně cvičí na záchranářského psa, který je schopen vyhledat třeba člověka v sutinách...

Jsme na Darrenka moc pyšní už teď, doufáme, že mu výcvik i nadále půjde a jednou třeba někoho zachrání.

Děkujeme majiteli za jeho vedení a přidáváme odkaz na video z 9.6., kde je Darren se svým páníkem Davidem v akci:

www.youtube.com/watch?v=Fq783UUn5U0

 

 

11.6.2016

Naše divoška Bogy od Tekly dnes na OMS Brno venkov splnila podzimní zkoušky s 285 body.

Hurááá!

 

10.6.2016

Emílkům a Emilkám chutná i z lahvičky :-) .

Dokonce i kamarádčina brada šmakes :-D .

 

 

9.6.2016

Ja víte zašeho webu, spolupracujeme s táborským O.S. za práva zvířat na tvorbě jejich stránek a pomáháme při umísťování týraných nebo nechtěných NKO. Už se nám podařilo společně umístit do nových rodin 4 fenky, nyní velmi prosíme o pomoc při hledání domova pro tohoto nádherného německého ohaře Luckyho, kterému je 8 let a má PP. Klučíkovi zemřela panička a rodina si ho nemohla nechat, proto je Lucky teď v O.S. Je to krásný, statný pes plný energie se skvělou poslušností. Moc by potřeboval lásku a svůj pelech v teple. (V žádném případě ne do kotce.) Má rád děti. Byl by vhodný jako jedináček popř. k fence (ideálně vykastrované). Prosím pomozte, ať má Lucky brzy nového pána a netruchlí po své paničce.

Děkujeme.

Tel.: 608 028 063

 

8.6.2016

Fotky a videa našich miminek z 1. - 5. dne :-)

Měli jsme dobrodrůžo nepříjemné - Merinka musela v sobotu znovu na sál - uvolnily se jí stehy uvnitř bříška. Měli jsme o ni obrovský strach, byla ve druhé narkóze za pouhé tři dny. Naštěstí vše dobře dopadlo, Meri je v rekonvalescenci a skvěle se stará o štěňátka.

Bohužel jsme ale přišli o jednu fenečku, která úplně přestala pít a nic nepomohlo, abychom ji zachránili.

Dnes je našim deseti štěndům šest dní, tak snad už bude jen dobře.

JE VOLNÝ JEŠTĚ JEDEN ČERNÝ PEJSEK!

manhalojc.rajce.idnes.cz/vrh_E_1.-5.den/

 

5.6.2016

Nerozlučná dvojka Borek od Tekly s naší zatím nejmladší majitelkou Kristýnkou :-) .

Oba budou asi nejznámější duo cestující vlaem do Písku, de Kristýna s Borkem studují :-) .

 

2.6.2016

A ještě malé ohlédnutí za speciální výstavou všech tří klubů NKO v Humpolci 29.5.2016 - čekali jsme na fotky, nicméně ti, kteří slíbili, nám žádné neposlali, a pan oficiální fotograf na svých stránkách dosud také nic neuveřejnil oproti slibu, použijeme tedy foto ze stránek klubu a svých zdrojů.

Draco Jasénky - V1, třída veteránů

Brody od Tekly - V1, CAC, třída otevřená

Brody je krasavec, jsme na něho moc pyšní, stejně jako na našeho seniora Draca, který se stále těší výborné kondici :-) .

 

Brody od Tekly v Humpolci

(zdroj: kratkosrstyohar.cz)

Draco Jasénky alespoň v poli :-)

 

2.6.2016

Tak jsme tady! :-)

Dnes kolem páté ráno se císařským řezem narodilo 11 štěňátek vrhu E od Tekly

ze spojení

Meri z Vinného kraje x Ammon vom Rosental.

Je nás jako na fotbale... :-)

Máme 6 pejsků (3 černé, 2 hnědé bělouše a 1 hnědáčka) a 5 feneček (4 černé a 1 hnědou běloušku).

Merince se daří v rámci možností dobře, dala si tvarůžek s piškotkami a odpočívá.

Držte nám palce.

Zatím to předběžně vypadá, že jsou volní dva černí pejsci.

Zájemci nás mohou kontatovat mailem, na FB, telefonicky nebo řes kontaktní formulář zde na našem webu.

 

29.5.2016

A do třetice zpráva z dneška... Začali jsme s další fází stavby a opravy kotců, viz záložka.

Stav po 4 dnech:

 

 

29.5.2016

Moje úžasná třída maturantů se rozhodla nafotit tablo s našimi psíky a stylizovat se tak do "mé smečky". Focení byla celkem legrace, psíci se vyřádili a společně s "dětmi" zdobí výlohu butiku na šternberském náměstí.

Fotomodeling si vyzkoušel Pepíček, Brenda, Aninka a Anděla.

Malá ochutnávka :-)

 

 

29.5.2016

 

Ve víru událostí jsme nestihli popřát 26.5. našim áčkům od Tekly ke třetím narozeninám... Přejeme zdravíčko a úspěchy na zkouškách a v chovu Alvinovi, Adrice, Aile, Argovi, Asafovi, Arien a Aikovi :-) a s láskou a bolestí vzpomínáme na Arese (poslední dvě fotky), který bohužel 1.1. letošního roku nepřežil srážku s autem...

 

 

 

28.5.2016

Dneska pereme deky, vyváříme ručníky a cídíme odchovnu - Merinka se z gauče přesouvá do porodní bedny, už se nám to blíží! Je zase obrovská, takže jsme jí pořídili mobilní "hundebar", který se s ní bude přesouvat podle potřeby. Ty v kotcích jsou napevno.

 

 

26.5.2016

Tatin Draco Jasénky se synáčkem Pepíčkem (Darwinem od Tekly).

Dracovi bylo na jaře 9 let, Pepíčkovi zrovna 4,5 měsíce.

 

 

 

15.5.2016

 

Už tři "céčka" - Cliff, Cairo a Carrey - splnila zkoušky vloh v I.ceně, další tři budou určitě následovat :-)

Gratulujeme a děkujeme (i za aktuální fotky).

 

Cairo

 

Carrey

 

 

 

14.5.2016

Pepíček (Darwin) dnes mrknul na vyhlášení zkoušek vloh v Těšeticích (fotogalerie zde: manhalojc.rajce.idnes.cz/ZV_Tesetice_2016/ ) a pak se vydal k panu R.Kráčmarovi navštívit ségru Dellu od Tekly. Veliké shledání a veliké řádění :-) . Della je krásné temperamentní čertisko, ale co je hlavní, má se dobře a je milovaná., za což moc děkujeme.

 

Darwin s Dellou

 

Della od Tekly

 

8.5.2016

Pepíček si vyzkoušel roli lovce :-)

 

 

4.5.2016

Skvělé zprávy - dnešní sono potvrdilo Merinčinu březost, i když jsme to věděli i tak - bříško jí pěně roste... Paní veterinářka, poté, co ji Merinka ohromně vítala, viděla kolem šesti až osmi štěňátek, ale jak známo, počet může být i úplně jiný. Už se rýsovaly hlavičky, ocásky a páteřičky. Je úžasné vidět je už teď :-) .

 

 

30.4.2016

OMS Olomouc pořádal jarní svod psů loveckých plemen na chatě Doubrava v Litovli, kde jsme samozřejmě nesměli s naší mladou drátěnkou chybět. Aninka se předvedla pěkně, páneček si dal dobrou mysliveckou baštu, bylo nádherně, spousta známých tváří - co víc si přát? :-)

 

 

23.4.2016

 

Dnes jsme se dopoledne bavili tím, že jsme na partičky vyháněli srnčí z jetele - z kraje května se bude sekat. Pomáhalo všech osm včetně labradorky z útulku a Pepíčka :-) (nebylo ho chvílemi ani vidět :-D ).

 

 

 

23.4.2016

 

Dnes jsme to měly s Aninkou dobrodružné - půlhodinové tréninkové hledání na vlohy se nám protáhlo na hoďku a půl - ztratily jsme klíče od auta, od domu a krytku od foťáku... už jsem viděla, jak jdeme iks kilometrů dom pěšky... Nakonec jsme je našly utopené v potoce, který jsme přeskakovaly... Tak jsme aspoň zakončily dortíkem k prvním narozeninám :-) . Krytka je ale bohužel v nenávratnu, ani výprava na druhý den nepomohla k nálezu.

 

 

20.4.2016

Pepíček (Darwin od Tekly) stále nenalezl vhodný domov, a tak zatím divočí s maminou a ostatními na dvoře - není jasné, kdo koho vlastně valchuje... :-) . 

 

 

 

 

 

 

6.4.2016

O víkendu bylo nádherně, taže jsme všem sedmi a půl kokosáům slíbili vycházku nebo cvičení, což nám zabralo několik hodin, protože jak známo - musíme chodit na partičky... :-)

Kromě spousty legrace jsme zažili i celkem adrenalin, a to s Meri a Bogy v zajících. Holky ale nakonec pracovaly krásně, navzájem si přiznávaly - nejdřív Meri Bogynce a potom zase dcera mámě. Lina, Draco a Aninka rozebírali bobří hráz na Tepličce, Pepíček lítal s mámou Brendou a s Andělou.

 

PEPÍČEK - ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ :-)

 

 

4.4.2016

Upřesňujeme informace o obou nastávajících rodičích - Meri z Vinného kraje a Ammon vom Rosental.

MERI

 

AMMON

 

VRH E OD TEKLY

 

 

AKTUALIZOVÁNO 2.4.2016

Ammon dnes nakryl Meri, dlouhá štace ze Schweinfurtu ještě zdaleka není u konce - Vašek i Meri jsou stále ještě na cestě.

Děkujeme mému tatínkovi za doprovod a mamince za výslužku, aby chlapci po cestě nezahynuli hlady :-)

1200 km na otočku je přecijen zápřah.

Držte nám pěsti, až za dva měsíce přivítáme vrh E od Tekly!

21.3.2016

 Merinka začala hárat, takže po dlouhých půlročních debatách, vyhledávání a vyptávání jsme jí nakonec vybrali němecekého celočerného psa Ammona vom Rosental. Líbí se nám vzhledem, ale hlavně svými kldinými nervy, skvělou povahou a samozřejmě po pracovní stránce. Měli jsme možnost ho vidět na IKP, MJS a také přímo u nás v revíru, kdy s ním majitelka a kamarádka Katharina Weidlein přijela na několikadenní výcvik "do zvěře". Pokud se zadaří, bude to Merinčin poslední vrh. Pak už bude jen psí zábava na honech a samé mazlení :-) .

Detaily o zkouškách a další doplníme později.

 

 

31.3.2016

Pepíček (Darwin od Tekly) nám dnes ukázal několik svých tváří... předvedl svůj přístu k disciplíně, zapózoval jako model, dojal při láskyplném okusování maminy a na závěr řádil jak ďas... prostě pan Božský :-) .

 

 

 

29.3.2016

Přesně před rokem začal císařským řezem příběh našich C ochovánků od Tekly (Meri z Vinného kraje x Argus z Fucimanova domu).

Pan Zelený (Cairo), pan Bělička (Cleo), pan Koláček (Cliff), pan Motýlek (Casper), Casey a Carrey dnes slaví rok :-) .

Přejeme hodně zdraví, úspěšnou nadcházející sezónu zkoušek, výstav a výběru do chovu :-) .

 

27.3.2016

S Aninkou ve sluncem zalitém revíru... přesvědčila nás, že se geny nezapřou :-) - stejný manýr jako tatin Guru... :-)

 

 

23.3.2016

Stále fešný a temperamentní Draco Jasénky dnes oslavil své deváté narozeniny.

Slavili jsme vycházkou a hledáním v poli řepky, kde vystavil čtyři zajíce, zaplaval si v rybníku a nakonec si pochutnal na barfíkovém dortu :-) .

Přejeme spoustu radostných chvil, hlavně zdraví, dobrou kondici a možná ještě nějakou tu fenečku... ;-) .

 

 

20.3.2016

Náš čerstvý odchovánek Darren od Tekly už trénuje na záchranařinu. Nejdřív si "osahával" záchranářské auto a včera už dokonce letěl vrtulníkem! V odkaze se můžete podívat na video z tréninku, Darren je vidět na začátku :-) .

 

www.e-mostecko.cz/zpravy/most/8013-video-vrtulnik-se-zachranarskymi-psy-na-palube-krizuje-mostecko

 

 

19.3.2016

Pepíček (Darwin) svůj dnešní svátek oslavil procházkou po revíru, kdy si vyzkoušel první neočekávanou koupačku... Vletěl za mámou do strouhy po hlavě, celý se potopil... Vynořil se, zalapal po dechu a statečně běhal dál. Počáteční pocit zimy rozběhal a naštěstí vysvitlo sluníčko, takže byl docela v pohodě :-) . Po návratu dostal k svátku malý psí dortík a uložil s do boudičky za maminou.

 

 

12.3.2016

Naše "miminka" všeho věku už poznají víkendová dopoledne, kdy se dostanou ven úplně všichni... V současné době všech osm, i když Pepíček je ještě takový mini ohařík :-) . Nabízíme pár momentek z dnešních vycházek, Pepíček byl navíc poprvé na výletě po revíru. Myslím, že se mu moooc líbilo... :-)

 

BOGY OD TEKLY

ANNE CARREY

 

BRENDA BOY PEPINOS A DARWIN OD TEKLY (PEPÍČEK)


11.3.2016

Aktuální fotky našeho téměř tříletého odchovánka - šikulka a pan pes Argo od Tekly.

Děkujeme majitelce Majce za Argovo vedení a přejeme hodně zdraví a úspěchů v nadcházející zkouškové sezóně :-)

 

 

 

10.3.2016

Je tu trochu smutno bez té štěněcí bandy, ale ještě máme doma Pepíčka (Darwina), který si užívá mamky a pohodlí "rodného hnízda", řádí s maďarskou drátěnkou Anne Carrey a těší se na plné mstičky masa - je opravdu vděčný strávník, takže zapadá do party... :-)

 

 

6.3.2016

Dante, Dottie a Darren mají za sebou první noc a den v nových domovech a podle zpráv se mají báječně. Della a Darwin jsou ještě u nás, a tak jsme se dnes vydali za ves na zahradu.

Fotečky: manhalojc.rajce.idnes.cz/Rodina/

 

DELLA

 

DARWIN (PEPÍČEK)

 

5.3.2016

Dnes dostala Brisa od Tekly výbornou na výstavě v Českých Budějovicích.

Gratulujeme!


4.3.2016

A už je to tady... Přišly rodokmeny a s nimi i čas se rozloučit... Zítra odchází do nového domova Dante (Příbram), budoucí záchranářský pes Darren (Jaroměř) a Dottie (Bavorsko). Della půjde do nového domova v úterý a Darwin ještě zůstane chvilku doma, než ho nabídneme k odběru :-)

Dnes poprvé po 2 týdnech nepršelo, tak jsme ještě udělali nové fotečky: manhalojc.rajce.idnes.cz/Decka_8.tyden

Dále děkujeme firmě hladovypes.com/ za startovací balíčky pro nové majitele štěňátek (konzervičky, granulky, pamlsky, hračky... a slevové kupony do obchodu) a případnou konzultaci o jejich stravě a výživě.

 

22.2.2016

Štěňátkům je už šest týdnů a my se pomalu připravujeme na jejich odchod do nových domovů... Bude to zase těžké, ale věříme, že se budou mít dobře a budou dělat svým novým majitelům jen radost. Čeká nás tetování, očkování a ještě třetí odčervení.

 

 

 

17.2.2016

Dneska jsme si zase užili spoustu legrace... Našich 12 kousků se rozdělilo na nahřívání bříšek na vyhřívané podlaze v boudě (Pepíček a Della), lítání po poli (Lina, Meri, Brenda), spánek v pelíšku )Anděla) a asistenci při focení (Dottie, Dante, Darren, Anne Carrey, Draco, Bogy). Źádný ze psů není naaranžovaný, usměrňovaný pokyny k sednutí, lehnutí apod. Prostě si užívali deky a hry. Fotek bylo moc, tak jen pár je ještě ve fotogalerii.

manhalojc.rajce.idnes.cz/anarchie/

 


16.2.2016

Dream team dneska zažíval velké věci - průzkum dvora, řádění v nově nastlané dřevité vlně, odčervení, další socializaci tentokrát už se všemi dospěláky (Bogy, Meri, Dracem, Linou, Aninkou a Andělou) a focení. Protože nemáme žádnou trávu a ještě neproběhlo očkování, aby se štěnda dala vyvézt mimo dvůr, museli jsme si pomoci jinak.

Zbytek ze složitého procesu zde:

manhalojc.rajce.idnes.cz/Modelky/

Toto je malá ochutnávka :-) :

 

DELLA

 

PEPÍČEK (DARWIN)

 

DOTTIE

 

DARREN

 

DANTE

 

14.2.2016

Valentýnčatům (*14.2.2014) - Báře, Bogy, Brise, Berit, Bretovi, Brodymu, Borkovi a Bascovi přejeme krásné druhé narozeniny!

Déčka (*7.1.2016) včera a dnes řádila venku, přesunula se z porodní bedny umístěné v myslivně do hnízda z dřevité vlny v boudě s vyhřívanou podlahou a seznámila se s několika dospěláky ve smečce :-)

manhalojc.rajce.idnes.cz/decka-5_tydnu/

 

 

7.2.2016

Duo CACIB Brno

odchovánek Bret od Tekly - V2, res.CAC, mezitřída

(... na zadních ještě majitelé ještě zapracují... :-) )

 

 

6.2.2016

Duo CACIB Brno

Draco Jasénky - V1, BOV, splněny podmínky pro udělení titulu veterán šampion

Anne Carrey Braja Bohemia - V1, CAJC, BOJ, BOB, tř.mladých

Dracovi vnuci:

If z Černých blat - V2, res.CAC. res.CACIB, tř.otevřená

Ir z Černých blat - V1, CAC, CACIB, BOB, tř.otevřená

 

29.1.2016

Po deseti dnech přidáváme fotky miminek - trošku za tu dobu vyrostla, zloustla, prokoukla a začínají být občas pěkně hluční, obzvlášť když mamina chce urvat trochu odpočinku a času pro sebe :-) .

 

PEPÍČEK

 

DARREN

 

DANTE

 

DELLA

 

DOTTIE

 

19.1.2016

Pár víkendových foteček :-)

 

 

 

15.1.2016

Smůla nás v novém roce neopuští... Dnes je našim déčkům týden a za těch sedm dní nám z početného vrhu zbylo jen pět štěňátek - dvě fenky a tři pejsci...

Přes veškerou snahu, čtyřiadvacetihodinovou péči, konzultace s několika veterináři a dalšími chovateli se nám je nepodařilo zachránit.

Po Arískovi je to další rána, jsme z toho opravdu moc smutní.

Budiž nám útěchou, že zbylým miminkům se daří dobře a vše zlé už je snad zažehnáno.

Kratičké video zde:

 manhalojc.rajce.idnes.cz/decka_-_tyden/#DSC_0862.jpg

 

 

Hanácká národní výstava Brno

(9.1.2016)

Odskočili jsme si na výstavu - Draco Jasénky ve třídě veteránů výborný 1, BOV. Anne Carrey Braja Bohemia ve třídě dorostu velmi nadějná 1.

Další "úspěch" je objektiv, který jsem rozbila, když se mi na parkovišti před výstavní halou svezlo pouzdro s foťákem z ramene na zem...

Bez focení to u nás nejde!

(Oba psíci tedy na fotce staré asi 2 týdny...)

 

10.1.2016

Před třemi dny, tedy 7.1.2016, jsme přivítali na svět novoročňátka D od Tekly - pracovně Dream Team, protože taky začíná na D :-) . Je nás hromada, po třináctihodinovém porodu Brenda přivedla na svět 4 fenky (1 H, 3 HB) a 6 pejsků (3 H, 3 HB). Čeká nás tedy spousta práce a doufejme i radosti. Takovou nadílku jsme nečekali... :-)

Výběr jmen jsme tentokrát odlehčili - inspirovali jsme se slavnými osobnostmi, filmem  literaturou...

fenky: Deli, Daphne, Della, Dottie (růžové)

pejsci: Draco, Darcy, Dante, Darwin, Darren, Dexter (modří)

 

2.1.2016

Vstup do nového roku je pro naši CHS tragický.

S velkou lítostí oznamujeme, že dotlouklo srdíčko našeho odchovánka Arese od Tekly, který bohužel nepřežil srážku s autem.

Byl prvním chovným psem z naší stanice a pořád naším malým štěndem.

Arísku, hlídej nás shora, myslíme na tebe.

 

 

VŠEM PŘÍZNIVCŮM NAŠÍ CHS, ODCHOVÁNKŮM A JEJICH PÁNÍČKŮM, KYNOLOGŮM, PEJSKAŘŮM, MYSLIVCŮM A VŠEM DOBRÝM LIDEM PŘEJEME KLDNÉ VÁNOCE A ZDRAVÝ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2016!