2015


NÁŠ ROK 2015

Na sklonku roku 2015 a den před Štědrým dnem je ten pravý čas ohlédnout se za událostmi roku v naší chovatelské stanici. Než ale začneme s výčtem konkrétních úspěchů přímo naší partičky nebo odchovánků, rekapitulujme nejprve obecně:

 • Kromě zimních honů, které testují připravenost partičky, naši připravenost prověřil březnový vrh C, kdy Merinka porodila štěnda císařským řezem a nás i ji čekaly perné týdny péče a léčení. Nyní je všech 6 odchovánků v myslivosti a mají se báječně. Během necelých dvou týdnů očekáváme vrh D ze spojení Brenda Boy Pepinos a Draco Jasénky (kolem 5.1.2016).
 • Nepatrně jsme pohnuli s rekonstrukcí kotců, kdy ale hlavní přestavba proběhla od léta do zimy 2014.
 • V červnu partičku obohatila fenka NKO Brenda Boy Pepinos, kterou jsme měli v roce 2012 na ročním výcviku k uchovnění, u nás je teď už nastálo.
 • Chvíli nato jsme si přivezli dvouměsíční fenku MOD Anne Carrey Braja Bohemia od našich milých kamarádů ze Strakonic.
 • Draco Jasénky měl 6 krytí, čímž dovršil celkových 30.
 • Přešli jsme z granulí na stravu BARF, která partičce ohromně svědčí.
 • Mně se podařilo odvést své první dva psy na zkouškách :-D a Vašek si užil posuzování na MSP, MKP a VZ ve Strakonicích, kam byl pozván jako bývalý zdejší kynolog (a to mu udělalo velkou radost).
 • Podařilo se nám najít domov pro tři zubožené nebo nechtěné fenky NKO a tím začala naše spolupráce s O.S. Za práva zvířat Tábor (hlavně tvorba webových stránek www.zapravazvirat.cz ).
 • Za dlouhých zimních večerů se u nás překládal do angličtiny zkušební řád pro honiče - je hotovo :-) .

KONKRÉTNÍ ÚSPĚCHY:

 • AIKO od Tekly - PZ II.cena
 • ARES od Tekly - LZ I.cena, MSP (VZ) I.cena, chovný pes
 • ARIEN od Tekly - LZ II.cena, VZ I.cena
 • BÁRA od Tekly - ZV I.cena, kandidátka chovu, (před PZ bohužel zlomená nožka)
 • BRISA od Tekly - ZV I.cena - vítězka, PZ I.cena - vítězka, SVP I.cena - vítězka, chovná fena
 • BOGY od Tekly - ZV I.cena, výborná 3 ve tř.mladých na KV, kandidátka chovu
 • BRET od Tekly - ZV I.cena, výborný 2 ve tř. mladých na KV, kandidát chovu
 • BRODY od Tekly - ZV I.cena, PZ I.cena, výborný ve tř.mladých na KV
 • BRENDA BOY PEPINOS - SZVP I.cena
 • DRACO JASÉNKY - výborný 1, BOV na KV

Byl to "fičák" a my děkujeme všem páníčkům našich odchovánků za jejich péči a vedení. I v roce 2016 máme jak my, tak páníci zmíněných i nezmíněných odchovánků velké plány, držíme všem palce a děkujeme také za vaši přízeň v téměř už uplynulém roce.


***************************************************************************************************************


31.12.2015

Poslední den v roce jsme strávili mrazivými procházkami v revíru a bohužel i přípravou na petardy, dělobuchy hluk... Březí Brendička doma na chodbě podložená polštáři (v obýváku jí bylo moc horko), Andělka tradičně na svém pelíšku a Šípkové Růženky přispané kvůli dělobuchům přitulené ve svých boudičkách. Chodíme je kontrolovat a studujeme porodní literaturu... :-) Brenda už měla dnes teplotu 37, takže se porod nezadržitelně blíží.

29.12.2015

Už od včerejška jsme mírně nervózní, protože Brenda přestala jíst... včera se v tom ještě ponimrala a něco snědla, dneska už odmítala všechno. Vzhledem k tomu, že dnes je teprve 55.den březosti a fena by měla přirozeně rodit až od 58.dne, raději jsme konzultovali stav s veterinářkou. Teplotu má Brenda ale normální, takže zatím nebyl důvod k panice. Paní veterinářka se ptala, jestli je Brenda apatická. Abych to vyzkoušela, vzala jsem ji na čtvrt hodinky k Oskavě. Tady je výsledek :-D - Brendička vystavila svou oblíbenou paní ledňáčkovou, v Oskavě vyřáchala miminka a byla prostě šťastná. Lina mezi tím lovila, co jí do cesty přišlo... lahve, klacky, kosti...28.12.2015

Dnešek probíhá ve znamení honu, velkého úklidu kotců a výměny - Brendička do odchovny, Lina do teplého pelíšku v kotelně a Draco do vyhřívané boudičky v kotci.  Příprava na příchod štěňat se holt týká celé partičky :-) .

Brenda bude mít teď klid - 54.den březosti.26.12.2015

Štěpánská procházka proběhla se všemi sedmi členy smečky (3 + 4), ale byla taková mlha, že se fotit nedalo. Jak jsme slíbili, měla být s focením na řadě Anděla, takže i přes bílo se podařilo Andělku vyfotit. Je pořád krásná i ve svém "babča" věku :-) . (Musím si ji pochválit :-D )
25.12.2015

Včerejšek proběhl ve znamení tradičního krmení zvěře, dnešek jsme okořenili dvěma hodinovými vycházkami do revíru. Jedna parta vyrazila dopoledne, druhá odpoledne po dojedení kapříka a bramborového salátu :-) . Jediná seniorka Anděla pospávala, prostor dostane zítra. Psíci se dokonale vyřádili, našli a vystavili čtyři zajíce a tři bažanty.

Odpoledne pak probíhala příprava na příchod štěňátek - úklid myslivny, stěhování, montáž, vydrhnutí a dezinfece porodní bedny, druhé očkování proti herpes viru.

Brendička je dnes v 51.dni březosti... :-) .


BOGY A MERI


BOGY A MERIDRACO A MERI


ANNE CARREY


LINA


BRENDA21.12.2015

Před dvěma dny Brendička ve 45.dni březosti :-)


19.12.2015

V týdnu dorazil Zpravodaj KCHNKO Praha a Ares od Tekly hned na první chovné kartě!

Jsme moc pyšní a děkujeme Petru Ryšavému za jeho vedení.


16.12.2015

V rámci kontroly Aninky u veterináře jsme s sebou vzali i Brendu. Aninka je v pořádku a Brendiččiným štěndům už byly vidět páteře a bijící srdíčka :-) .


8.12.2015

Brendička odpoledne jela na kontrolní sono, je 35.den březosti. Do tohoto dne může fenka štěnda vstřebat, tak jsme to nenechali náhodě a nechali vše zkontrolovat. Brendička je očkovaná i na herpes, druhá herpes vakcína ji čeká ještě 10 dní před porodem (ta už ochrání i štěňata), takže v tomto směru by mělo být všechno v pořádku. Dostává už svůj barfík 3x denně a náááramně jí chutná :-). V poli neustále lítá jako šlak břicho nebřicho a při každé příležitosti mimča koupe v Oskavě... :-). Na snímku je vidět 5 štěňátek, tak už si jen přejeme, aby jich nebyl nějaký divoký počet a vše dobře dopadlo.


budoucí rodiče vrhu D DRACO A BRENDA  - fascinace ledňáčkem

Brendino sono - 35.den březosti3.12.2015

Dneska byl páneček celý den v práci, tak jsme si odpoledne vyšli s celou partičkou k Oskavě - samozřejmě s partičkou na dvě části. Po dlouhé době jsem měla s sebou foťák, na chvíli se po několika dnech zase ukázalo sluníčko. Stihli jsme během dvou slunečných hodin udělat pár fotek, Lina vylovila z Oskavy skleněnou lahev od vodky a zatoulaný tenisák, Brenda s Dracem vášnivě skákali do vody, kdykoliv uslyšeli šplouchnout ledňáčka lovícího ryby. A mně se ho po třech měsících podařilo vyfotit. Neskutečný zážitek! :-)


DRACO

BOGY

MERI

BRENDA - tloustnoucí mamina :-)

ANNE CARREY

LINA

ANDĚLA2.12.2015

Přinášíme skvělé zprávy!

Sono potvrdilo, že Brenda je březí. Vrh D tedy očekáváme v první polovině ledna 2016. Případní zájemci o štěňata nás mohou již teď kontaktovat.


23.11.2015

V úterý 17.11. jsem měla tu čest fotit na podzimních zkouškách Retriever klubu ve Štěpánově, kde zároveň Vašek posuzoval na vlečkách se srstnatou. Pro nás oba nová zajímavá zkušenost s těmito plemeny.

Fotogalerie ze zkoušek:

manhalojc.rajce.idnes.cz/PZ_RK_215_Stepanov/


19.11.2015

Draco Jasénky dovršil své třicáté krytí s chorvatskou fenkou Elzou V.G. (hnědý bělouš) majitele Rudolfa Ochmana z Kunovic. Těšíme se na štěňátka, která by se měla narodit v půlce ledna 2016.


15.11.2015

Včera jsme navštívili tři z našich odchovaných holčiček - fenky Báru od Tekly a Casey a Carrey od Tekly. Projeli jsme čtyři kraje, zažili krásný slunečný den, ale i déšť, sníh a kroupy... :-D Holčičky se mají moc dobře, za což patří majitelům náš velký dík. Barunka se zrovna vrátila z honu, Casey a Carrey si zadivočily spolu jako správné ségry :-)


BÁRA OD TEKLY (*14.2.2014)


CARREY OD TEKLY (*29.3.2015)


CASEY OD TEKLY (*29.3.2015)


CARREY A CASEY5.11.2015

Brenda Boy Pepinos byla dnes nakryta Dracem Jasénky, takže pevně doufáme, že nám Brendička bude pěkně tloustnout a na začátku ledna 2016 přivítáme malé "D" lovce. Držte nám palečky a pokud byste měli zájem o štěňátka, neváhejte nás kontaktovat.

Budeme se těšit :-)5.11.2015

Úplnou náhodou přes sociální sítě se nám podařilo navázat spolupráci s táborskou neziskovou organizací O.S. za práva zvířat, protože byla potřeba umístit do nových domovů tři fenečky NKO, které žily v bídných podmínkách, jedna dokonce byla zachráněna od jisté smrti, kdy byla několik dní uvázana v lese. Fenka Izzy je hrdinkou facebooku, dostala se dokonce do Zpráv TV Prima.

 Rádi bychom na našich stránkách poděkovali všem, kteří v této organizaci zachraňují zvířata bez nároku na odměnu nebo na svůj volný čas.

Pokud budete chtít jakkoliv tyhle skvělé lidičky podpořit, navštivte web www.zapravazvirat.cz nebo facebookový profil O.S. za práva zvířat.

Izzy před 14 dny...

Izzy dnes :-)4.11.2015

Dnes se nám podařil super úlovek pro naši Barf partičku - na třech místech jsme sehnali 10 kg kuřecích skeletů a 53 kg vepřového a hovězího masa a pomalu tak plníme fungl nový 300 litrový mrazák. Kdyby měl někdo zájem, prodáváme pulťák 133 litrů, který už nestačil. V případě zájmu nás kontaktujte, sdělíme parametry :-) .


25.10.2015

Máme velkou radost z fenečky Casey od Tekly (*29.3.2015). Kromě toho, že se má moc dobře u svého majitele a má kontakt se zvěří v revíru, roste do krásy a zdá se, že bude hlasitá při hlášení střelené zvěře. Má za sebou prvního hlášeného střeleného srnce, zatím tedy jen spontánně, nicméně je to skvělý předpoklad k výcviku na barvě. Ať se daří!24.10.2015

MOD Anne Carrey Braja Bohemia - 17.10. oslavila 6 měsíců :-)


22.10.2015

Naše holčička Brenda Boy Pepinos dnes oslavila čtvrté narozeniny. Připomínám, že k nám přišla letos o prázdninách a rozšířila řady naší smečky. Nedostala se k nám jako úplně neznámá, kdysi u nás absolvovala rok, kdy cvičila na zkoušky vloh a podzimní zkoušky, které pak zvládla v I.cenách, na klubové výstavě dostala výbornou a zroveň byla vybrána do chovu. Po uchovnění se vrátila ke svému předchozímu majiteli, kde měla jeden vrh. Od letoška je naše, po 6 týdnech u nás udělala vodní práce v I.ceně. Dostala svůj narozeninový barfový dortík stejně jako Lina, která k nám shodou okolností přišla z útulku loni v den Brendiných narozenin. Děláme maximum pro to, aby u nás holky byly šťastné :-) .


13.10.2015

O víkendu udělala ARIEN OD TEKLY všestranné zkoušky s počtem 468 bodů (OMS Ústí nad Orlicí). Po Aresovi od Tekly je to druhý všestranný odchovánek z vrhu A. Gratulujeme paní majitelce, jsme na všechny pyšní!


7.10.2015

Na facebooku jsme založili skupinu maďarských drátosrstých ohařů. Psích skupin existuje obrovské množství, nicméně drátěnkovskou jsme nenašli a jako začátečníci budeme vděční za jakékoliv rady, tipy, fotky... Budeme rádi, když se přidáte, nebo pozvete do skupiny chovatele, majitele, nebo jen fanoušky MOD :-)

Skupina se jmenuje MOD/ Drotzörü Magyar Vizsla, zde je odkaz:

www.facebook.com/groups/1010790772306978/ 


20.9.2015

Dnes po cestě na posuzování všestranných zkoušek OMS Strakonice Vašek vyložil našeho odchovánka Aika od Tekly a předal majitelům v Příbrami. Aiko byl u nás kvůli PZ, které jsme zvládli sice ve II.ceně (přinášení kachny - mou chybou...), ale hlavně jsme potřebovali jeho loveckou upotřebitelnost, aby mohl konečně pracovat v revíru. Šťastné jsou všechny tři strany a chlapeček už je spokojený doma tam, kam patří. Hodně štěstí!


19.9.2015

NVP Brno

Obrovská novina - stále se snažíme vypátrat majitele štěňat z rpvního vrhu teď už naší Brendy Boy Pepinos a našeho Draca Jasénky a dnes se zadařilo. Jsme moc pyšní, protože fenka po obou jmenovaných Aida z Račických lesů (vržena ještě u předchozího Brendina majitele) získala ocenění výborná, CAJC, BOB a BIG junior! Fotografii zatím nemám, ale shaáním a snad seženu! Gratulujeme :-)


13.9.2015

Nedělní dohledávka po sobotním honu v Mladějovicích, kam jsme vzali Draca a Brendu jako spolehlivé a cvičené pracanty (Meri bohužel hárá, takže musela zůstat doma) a dokonce i Bogy, aby se trochu navnadila na přinášení kachny, ač se na podzimky teprve chystá. Celkově pět psů dohledalo 27 kachen, předvedli krásnou práci místy ve velmi těžkém terénu. Na fotkách už na dvoře naše unavená trojice se "svými" úlovky, i Bogynka dvě přinesla.

Nakonec si "přinášení" zkusila i skoro pětiměsíční MOD Anne Carrey (Aninka) :-) .5.9.2015

V Nezamyslicích (OMS Prostějov) jsem dnes absolvovala s naším odchovánkem Aikem od Tekly podzimní zkoušky s 276 body ve II.ceně, kdy nás limitní známka z hned první disciplíny přinášení kachny z hluboké vody stála I.cenu. Bohužel to bylo hlavně mou chybou, ale mám poučení pro příště :-)

Jsem na nás oba pyšná a Aiko může konečně zpátky ke svým majitelům, kde se mu mezi tím narodila nová člověčí kamarádka Julča, takže gratulujeme dvakrát! :-)

Děkuji Evě Fajtové za fotky a všem zainteresovaným za jakoukoliv podporu při výciku a zkouškách.


30.8.2015

Fenečka z našeho B vrhu Brisa od Tekly vyhrála podzimní zkoušky s 297 body. Máme z ní obrovskou radost, protože letos vyhrála i zkoušky vloh a SZVP. Děkujeme Romanu Buchcarovi za krásný domov pro Brisu a skvělou práci s ní a budeme se těšit příští rok na výsledky z všestranných zkoušek! :-)


22.8.2015

Dnes jsme měli dvojnásobnou radost z našich pejsků! Náš odchovánek Brody od Tekly vyhrál podzimní zkoušky s 297 body (děkujeme panu Burešovi za perfektní práci s pejskem), takže se budeme těšit na další úspěchy. Naše fenka Brenda Boy Pepinos absolvovala SZVP v I.ceně na úžasném 4.místě. Brendička je u nás nastálo teprve pár týdnů, je tedy skvělý úspěch :-) .

(Foto: Eva Fajtová - děkuji!)


15.-16.8.2015

Moravskoslezský pohár Bartošovice

Tradiční všestranné zkoušky letos byly okořeněny úćastí kynologů z různých a vzdálených koutů České republiky, jimž se daleká cesta na Moravu vyplatila, protože jejich svěřenci předvedli perfektní výkony a obsadili první tři místa. Vítězem se stal Jan Švábek s Erou z Břízské cihelny, na druhém místě došel Radek Dufek a Corou zo Šurianskeho kopca a třetí Jiří Kotlík s Nikem od Brorovanské tůně. Z 24 psů dokončilo 14. Co nás ale nesmírně těší je náš odchovánek Ares od Tekly, který v I.ceně dokončil podmínky pro uchovnění, (7.místo), a ješte byl oceněn pro nejlepší práci v lese. Gratulujeme vůdci a kamarádovi Petru Ryšavému a všem zúčastněným.

Fotografie ze druhého dne (velké pole, malé pole, vyhlášení): manhalojc.rajce.idnes.cz/MSP/


13.6.2015

Klubová výstava KCHNKO Praha v Náměšti na Hané

Dnes jsme měli velmi napilno. Vystavovali jsme tři pejsky, Draca Jasénky ve třídě veteránu, sourozence Bogy od Tekly a Breta od Tekly ve třídě mladých, ještě se ve stejné třídě přidal odchovánek Brody od Tekly a ve třídě pracovní Ares od Tekly. Všichni čtyři potřebovali ještě výběr do chovu. Přes úmorné vedro jsme byli úspěšní! Začnu tím, že všichni Tekláci byli vybráni do chovu (jen Brody nechtěl v tom vedru čekat a pojede na výběr na jinou výstavu). Ares s velmi dobrý, Brody výborný,  Draco výborný 1, BOV, Bogy výborná tři mezi 11 fenkami (fotku z výstavy bohužel nemáme) a Bret výborný dva dokonce mezi 17 pejsky ve třídě! Máme ohromnou radost z úspěchu našich psíků!

Přímo z výstavy odjel Bretík ještě se zkouškami vloh po roce  zpátky ke svým majitelům, kterí byli v zahraničí, a Bterík byl v tom čase se svém rodném hnízdě :-) . A hned po výstavě už na nás čekal nový majite fenky Casey od Tekly, který se zrovna vrátil ze záchranné mise v Nepálu a Caseynka tedy u nás byla o chvilku déle než ostatní céčkaři.

Přejeme všem hodně zdraví a radosti s jejich miláčky od Tekly :-)


Casey od Tekly -  dnes míří na Vysočinu :-)

Draco Jasénky - výborný 1, BOV

Bret od Tekly - výborný 2 (třída mladých)

Brody od Tekly - výborný (třída mladých)


12.5.2015

Týden pro Bretovi absolvovala Bogy od Tekly s Vaškem zkoušky vloh v Křelově (OMS Olomouc), tedy na domácí půdě - bylo tedy nutné uspět co nejlépe :-) . Uspěla v I.ceně a jsme na ni moc pyšní, protože ukázala skvělou práci i přes svůj oční handicap, za což byla pochválena i rozhodčími. Snad se jí bude dařit i nadále.9.5.2015

Důležité datum -  Bretíkovy i moje první zkoušky... S Bretem od Tekly a s mojí pražskou Káčou jsem se vydala na zkoušky vloh do Bludova (OMS Šumperk), aby se sourozenci nerozrušovali navzájem (Bogy absolvuje za týden v Křelově). Naše cesta začala dobrodružně - trochu jsme po cestě zakufrovali, ještě před nástupem Bret přetrhl vodítko (neměla jsem samozřejmě náhradní, našli se ale hodní lidé a jedno mi zapůjčili...) a do třetice jako poslední auto ve frontě jsem se přidala ke špatné skupině - naštěstí naše byla přes silnici. Bylo dusno a vlhko jako v sauně a vzduch se ani nehnul, ale zvládli jsme to v I.ceně na 3.místě. Bretík mě moc potěšil, protože ustál srnčí, které je jeho vášní, i zajíce... :-)